نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۲۲ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۳:۲۰
کد خبر: ۱۲۱۱۸۴
2020 March 21 - ۱۵:۰۷ - ۰۲ فروردين ۱۳۹۹ تاریخ انتشار:
رانندگان چه زمانی برای دریافت برچسب کرایه اقدام کنند؟
پدال نیوز- قنادان آخرین جزئیات از افزایش ۱۱ درصدی نرخ کرایه تاکسی در سال ۹۸ و ابتدای سال ۹۹ را تشریح کرد.
به گزارش پدال نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، علیرضا قنادان مدیر عامل سازمان تاکسیرانی شهرداری تهران درباره آخرین جزئیات ابلاغ افزایش 11 درصدی نرخ کرایه تاکسی در انتهای 98 و ابتدای سال 99 گفت: منتظر ابلاغ مصوبه از سوی فرمانداری تهران هستیم تا پس از آن کار توزیع برچسب کرایه با اعمال 11 درصد افزایش را در بین رانندگان ناوگان تاکسیرانی آغاز کنیم.

مدیر عامل سازمان تاکسیرانی شهرداری تهران افزود: برچسب‌های جدید با اعمال 11 درصد افزایش نرخ چاپ شده است و پس از تأیید مصوبه شورای شهر تهران از سوی هیئت تطبیق فرمانداری تهران توزیع می‌شوند، اما باید تأکید کنم که در این بازه زمانی (تأیید مصوبه شورای شهر از سوی فرمانداری) هیچ راننده‌ای حق افزایش نرخ کرایه را ندارد و به طور حتم با آن دسته از رانندگانی که به شکل خود جوش نرخ کرایه را بالا می‌برند برخورد می‌شود.

قنادان تصریح کرد: نرخ مصوب شورا برای کرایه به شکل برچسب بر روی شیشه تاکسی‌ها نصب می‌شود و مسافران باید بدانند که این برچسب قیمت به معنی ابلاغیه نرخ کرایه است و نباید بالاتر از این نرخ وجهی را پرداخت کنند.

او ادامه داد: پس از تأیید مصوبه افزایش نرخ کرایه از سوی هیئت تطبیق ما به رانندگان اعلام خواهیم کرد چه زمانی برای دریافت برچسب نرخ کرایه جدید به دفاتر تاکسیرانی مراجعه کنند.

مدیر عامل سازمان تاکسیرانی شهرداری تهران ادامه داد: شهروندان می‌توانند تخلف رانندگان ناوگان تاکسیرانی در دریافت وجه اضافه و بالاتر از نرخ برچسب کرایه را به سامانه 1888 اطلاع رسانی کنند.

قنادان در پاسخ به این سوال که آیا رانندگان ناوگان تاکسیرانی باید برای دریافت برچسب کرایه جدید مبلغی پرداخت کنند یا خیر، گفت: هیچ هزینه‌ای از رانندگان دریافت نمی‌شود و اگر در طول سال ده بار نیز برچسب کرایه صادر شود، رانندگان تنها یکبار در ابتدای سال هزینه پروانه فعالیت خود را پرداخت می‌کنند.
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head