نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۲۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۰
کد خبر: ۱۱۹۸۴۵
2020 February 24 - ۲۱:۱۵ - ۰۵ اسفند ۱۳۹۸ تاریخ انتشار:
پدال نیوز- لوتوس اوایا(برخی منابع اویجا هم نوشته اند) یکی از خاص ترین تولیدات کمپانی مطرح انگلیسی در کلاس ابرخودروهای الکتریکی است که تولید آن به ۱۳۰ دستگاه محدود خواهد بود. نمونه اولین آن در سال ۲۰۱۹ وارد تست های سرعت در جاده شد.
به گزارش پدال نیوز - لوتوس اوایا(برخی منابع اویجا هم نوشته اند) یکی از خاص ترین تولیدات کمپانی مطرح انگلیسی در کلاس ابرخودروهای الکتریکی است که تولید آن به ۱۳۰ دستگاه محدود خواهد بود. نمونه اولین آن در سال ۲۰۱۹ وارد تست های سرعت در جاده شد.
اِوایا؛ سوپراسپرت الکتریکی ۲۰۰۰ اسب بخاری


 به گزارش عصرایران ، در این محصول از 4 موتور الکتریکی به شکل یک موتور روی هر چرخ، استفاده شده است. یک باتری 70 کیلووات ساعتی از جنس لیتیوم-یون نیز برد حرکتی 400 کیلومتر را برای آن ممکن می سازد. مجموع خروجی اوویا برابر با 1970 اسب بخار و گشتاور آن برابر با 1700 نیوتن متر است.

رینگ های منیزیم اوایا در محور جلو 20 اینچی و در عقب 21 اینچی هستند. این مجموعه با لاستیک تروفئو آر برند مطرح پیرلی هماهنگ شده است. توقف هیولای الکتریکی نیز برعهده ترمزهای سرامیک کربن AP ریسینگ است.

اوایا برای آنکه از حالت توقف به سرعت 100 کیلومتر برساعت برسد کمتر از 3 ثانیه زمان لازم دارد. سرعت 300 کیلومتر برساعت را نیز در کمتر از 9 ثانیه رکورد می زد.

برای شارژ اوایا به شارژر 800 کیلوواتی نیاز است تا طی 9 دقیقه باتری 100 درصد شود و البته هنوز چنین شارژری تولید نشده است. با نوع 350 کیلوواتی می توان باتری اوایا را طی 12 دقیقه تا 80 درصد پر کرد.

این محصول 4459 میلیمتر در طول، 2000 میلیمتر در عرض و 1122 میلیمتر در ارتفاع توسعه یافته و سنگینی خالص آن نیز برابر با 1680 کیلوگرم است.

به تازگی خبرهایی از ایجاد شرایط لازم برای تولید اقتصادی این محصول منتشر شده که براساس آن لوتوس سالن جدیدی را برای این کار در نظر گرفته است.

برای این محصول قیمتی بین 1.5 تا 2 میلیون یورو پیش بینی شده است.

rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head