نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۲۱ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۷:۳۱
کد خبر: ۱۱۹۷۹۵
2020 February 24 - ۱۰:۱۹ - ۰۵ اسفند ۱۳۹۸ تاریخ انتشار:
رئیس اتاق ایران و چین پاسخ داد:
پدال نیوز: حریری: معتقدیم علت افزایش قیمت دلار در روزهای اخیر به مسائل اقتصادی ارتباطی ندارد، بلکه نوسان قیمت دلار در روزهای پایانی سال نشات گرفته از مسائل سیاسی است.
به گزارش پدال نیوز به نقل از "خط بازار" رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین گفت: پیش‌بینی قیمت دلار پس از ورود ایران به لیست سیاه FATF چندان قابل پیش‌بینی نیست. علت افزایش قیمت دلار در روزهای اخیر به مسائل اقتصادی ارتباطی ندارد، بلکه نوسان قیمت دلار در روزهای پایانی سال نشات گرفته از مسائل سیاسی است.

رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین در پاسخ به این پرسش که پس از ورود ایران به لیست سیاه FATF قیمت دلار چه روندی خواهد داشت؟ به خط بازار گفت: اخیرا چند شوک روانی از جمله ورود ایران به لیست سیاه FATF، افزایش قیمت بنزین، سقوط هواپیمای اوکراینی، انتخابات مجلس شورای اسلامی باعث شده که قیمت دلار با نوسان‌های افزایشی همراه باشد.

مجیدرضا حریری افزود: در حال حاضر وضعیت بازار ارز کوچک شده است و از این‌رو کنترل این بازار آسان‌تر است. معتقدیم قیمت ارز را عرضه و تقاضا تعیین می‌کند، بنابراین بر اساس میزان تقاضا قیمت دلار مشخص می‌شود. در حال حاضر عرضه دلار به بازار کمتر شده است. زمانی عرضه دلار به بازار کم می‌شود که میزان صادرات ما به کشورها افت داشته باشد و از سوی دیگر فروش نفت ممنوع شود. از زمان تشدید تحریم‌های بین‌المللی فروش نفت به سایر کشورها منتفی شد و امروز اخذ منابع مالی که در کشورهای دیگر بلوکه شده بود، سخت شده است.

وی اظهارکرد: بنابراین پیش‌بینی قیمت دلار پس از ورود ایران به لیست سیاه FATF چندان قابل پیش‌بینی نیست. آنچه مشخص است نمی‌توان به کاهش قیمت دلار امیدوار شد. معتقدیم علت افزایش قیمت دلار در روزهای اخیر به مسائل اقتصادی ارتباطی ندارد، بلکه نوسان قیمت دلار در روزهای پایانی سال نشات گرفته از مسائل سیاسی است.


rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head