نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۲۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۷
کد خبر: ۱۱۹۴۲۹
2020 February 18 - ۱۰:۲۸ - ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ تاریخ انتشار:
سخنگوی اتحادیه کسب و کارهای مجازی:
پدال نیوز- سخنگوی اتحادیه کسب‌و‌کارهای مجازی گفت: حذف قیمت خودرو از سایت‌ها کار اشتباهی است و دفعه قبل نیز صاحبان سایت‌ها و مردم از این قضیه شاکی شدند.
به گزارش پدال نیوز به نقل از گسترش‌نیوز ،  یکی از بحث‌های داغ این روزها به افزایش عجیب و غریب قیمت خودرو در بازار مربوط می‌شود. مسئولان مختلف و کارشناسان نیز دلایل گوناگونی برای این قضیه اعلام می‌کند و یک سری راه‌حل گفته شده است. یکی از آن‌ها حذف قیمت خودرو از سایت‌های آگهی است، قضیه‌ای که پیش از این یک بار انجام شد و دوباره بعد از طی شدن مدتی قیمت‌ به سایت‌ها بازگشت. اما آیا سری قبل که قیمت‌ها حذف شد تغییری در روند بازار رخ داد؟ راه‌حل درست چیست و سایت‌های آگهی چه کاری برای پیشگیری از این قضیه می‌توانند انجام دهند؟ برای پیگیری بیشتر این ماجرا گفت‌و‌گویی با رضا الفت‌نسب، سخنگوی اتحادیه کسب و کارهای مجازی ترتیب دادیم که در ادامه گزارش مشروح آن را می‌خوانید.
 
الفت‌نسب ابتدا اظهار کرد : این طبیعت بازار است که با توجه به نزدیک شدن به شب عید قیمت‌ها افزایش پیدا کند. پلتفرم‌های رسمی آگهی خودرو بازه قیمتی دارند و نمی‌توان گفت صد درصد به صورت درستی کار می‌کنند. اما آنچه که از سری قبل حذف قیمت خودرو از سایت‌های آگهی تاکنون رخ داده پلتفرم‌ها به تنهایی شرایط را تغییر دادند و بهبودهایی صورت گرفته است. قرار بود سیستم شاهکار برای احراز هویت وصل شود که به دلیل مشکلات هزینه‌ای و فنی خوب پیش نرفت. مرکز توسعه تجارت الکترونیک نیز در همین راستا سامانه‌ای به نام امتا راه‌اندازی کرده و قرار است در چند روز آینده اولین تست‌ها روی این سامانه انجام شود. امیدواریم تست‌ها به خوبی پاسخ داده شود و کسب‌و‌کارها بتوانند از آن‌ها استفاده کنند.
 
وی ادامه داد: اگر این مسئله احراز هویت در سایت‌های آگهی به صورت کامل اجرا شود دیگر چیزی که داریم می‌بینیم اتفاقاتی است که در بازار می‌افتد. قطعا در این میان افرادی هستند که سواستفاده می‌کنند و ما نیز به شدت از طرق مختلف این قضیه را پیگیری می‌کنیم. افرادی که به دنبال افزایش قیمت خودرو هستند قطعا با توجه به گزارش‌هایی که به دست ما می‌رسد و از طریق بازه قیمتی تعیین شده در سایت‌ها شناسایی خواهند شد اما باز هم ممکن است یک درصدی از زیر دست سایت‌ها رد شود.
 
الفت‌نسب افزود: اطمینان داریم که اگر حذف قیمت خودرو از سایت‌های آگهی صورت پذیرد وضعیت بدتر خواهد شد. این تجربه را دفعه قبل داشتیم و فروشندگان به شبکه‌های دیگر مانند اینستاگرام و تلگرام هجوم بردند. به طور کلی اطلاعی به ما در خصوص حذف قیمت‌ها از سایت‌های آگهی نداده است و ما نیز اعلام کردیم که چنین کاری صحیح نیست. کاری که الان روی سایت‌های آگهی انجام می‌شود این است که بازه قیمتی تعیین شده و افراد نمی‌توانند نرخ بالا بدهند. به عنوان مثال اگر امروز پراید در بازار 60 میلیون تومان است فرد فروشنده نهایتا می‌تواند 62 میلیون تومان قیمت بگذارد اما اگر قیمت‌های بالاتری را اعلام کرد نمایش داده نمی‌شود. چنین سیستمی روی سایت‌های معروف آگهی مانند باما، دیوار و شیپور قرار دارد.
 
سخنگوی اتحادیه کسب و کارهای مجازی درباره افزایش قیمت‌ خودرو و دلایل آن گفت: تصور این است که افزایش قیمت خودرو در بازار تنها مربوط به سایت‌های آگهی است که چنین چیزی درست نیست بلکه اتفاقات دیگری در حال رخ دادن است. تاثیر آخر سال بیشتر از این حرف‌هاست و با نزدیک شدن به شب عید قیمت‌ها افزایش شدیدی پیدا می‌کند. بحث تحویل خودرو نیز به صورت قطره‌چکانی نیز در مورد قیمت خودرو در بازار تاثیر به‌سزایی دارد. اقتصاد کشور با سیاست درگیر است و در این میان فضای مجازی نیز بر قیمت‌ها تاثیر می‌گذارد و ما نمی‌گوییم بی تاثیر است اما راه‌حل حذف قیمت از سایت‌ها نیست.
 
وی در پایان اشاره کرد: سری قبل که حذف قیمت‌ها انجام شد سایت‌های آگهی به شدت ضرر کردند و حتی بسیاری از مشتریان خود را نیز از دست دادند. ضمن این که بسیاری از افراد شکایت کردند چرا که هزینه‌هایی برای ثبت آگهی انجام داده بودند اما امکان نمایش قیمت‌ها در سایت فراهم نبود. در نتیجه هم مردم و هم صاحبان سایت از قضیه حذف قیمت‌ها شاکی بودند.
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head