نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۲۸ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۹
کد خبر: ۱۱۹۲۲۷
2020 February 15 - ۱۲:۳۰ - ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ تاریخ انتشار:
رییس پلیس راه همدان:
پدال نیوز- رییس پلیس راه استان همدان گفت: فرهنگ استفاده از زنجیرچرخ ضعیف است و تنها ۳۰ درصد رانندگان عبوری از جاده‌های این استان زنجیرچرخ دارند.
به گزارش پدال نیوز؛ سرهنگ رضا عزیزی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: دو سوم رانندگان توان بستن زنجیر چرخ ندارند بنابراین ماموران پلیس راه، پرسنل هلال احمر و دیگر رانندگان اقدام به بستن زنجیر چرخ برای آنها می کنند.
 
وی اضافه کرد: همراه نداشتن زنجیرچرخ موجب آسیب به جاده شده با این توضیح که اداره راهداری برای پیشگیری از راهبندان و خروج خودروها از جاده مجبور به پخش شن و نمک در سطح جاده می شود.
 
رییس پلیس راه استان همدان افزود: پخش نمک در سطح جاده موجب از بین رفتن قیر، سطح و روکش آسفالت و در دراز مدت موجب نفوذ آب به لایه زیرین آسفالت و تجزیه زودهنگام آسفالت می شود.
 
سرهنگ عزیزی ادامه داد: در حالت عادی این وضعیت موجب بروز سانحه رانندگی نشده اما در بلندمدت با به وجود آمدن پستی و بلندی در سطح جاده احتمال بروز سانحه زیاد است.
 
وی اظهار داشت: راننده برای نیفتادن خودرو داخل چاله مجبور به تغییر مسیر ناگهانی یا ترمزهای نابهنگام شده که این امر در بروز سوانح رانندگی احتمالی موثر است.
 
رییس پلیس راه استان همدان با بیان اینکه هم اینک سطح بیشتر جاده های این استان شکسته شده است بیان کرد: چنانچه فرهنگ رانندگی و استفاده از ززنجیر چرخ افزایش یابد دیگر نیاز نیست با ریزش اندک برف
 
و لغزندگی سطح جاده از شن و نمک استفاده کرد.
 
سرهنگ عزیزی بیان کرد: پخش شن و نمک علاوه بر آسیب به سطح جاده، به محیط زیست و خودرو نیز خسارت وارد می کند با این وجود جایگزینی به جز نمک برای رفع یخ زدگی جاده وجود ندارد.
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head