نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۰۲ مهر ۱۳۹۹ - ۰۶:۰۹
کد خبر: ۱۱۹۲۰۹
2020 February 15 - ۰۹:۵۶ - ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ تاریخ انتشار:
علت اصلی قیمت نجومی خودرو، سفته بازی در بازار است
پدال نیوز: به اذعان بسیاری از کارشناسان، یکی از علل اصلی قیمت های نجومی بازار، تقاضا سفته بازی در بازار است که بخش قابل توجهی از آن توسط دلالان مدیریت می شود.
به گزارش پدال نیوز به نقل از خط بازار، به اذعان بسیاری از کارشناسان، یکی از علل اصلی قیمت های نجومی بازار، تقاضا سفته بازی در بازار است که بخش قابل توجهی از آن توسط دلالان مدیریت می شود. این در حالی است که روند تولید خودرو صعودی بوده به طوری که میزان خودرو تحویلی برخی خودروسازان به نیم میلیون دستگاه در سال 1398 نزدیک شده است.
 
قطعا تلاش خودروسازان بر افزایش تولید و خودروهای تحویلی به مشتریان با تقویت طرفه عرضه می تواند جو روانی مثبتی را در بازار ایجاد و قیمت ها کاهش دهد. ولی این مهم مستلزم برخورد با دلالانی است که هر روز با مدیریت روانی بازار، سعی در عددسازی کاذب و افزایش قیمت ها دارند.
 
از این رو است که نظارت بر طرف تقاضا و تفکیک دلالان از متقاضی واقعی از اقدامات اجتناب ناپذیر است که بایستی در جهت کاهش قیمت ها در بازار در دستور کار وزارت صمت و دستگاه های نظارتی مربوطه قرار گیرد.  
 
خوشبختانه برخی از خودروسازان با درک و تحلیل درست بازار، بار مسئولیت برخی از دستگاه های نظارتی را بر دوش گرفته و ابتکار عمل شناسایی مصرف‌کنندگان واقعی را در دست گرفته اند تا بتوانند در جهت منافع مردم با اقدامات کاذب دلالان در بازار مقابله و قیمت ها را واقعی نمایند. مسلما در صورت ادامه شناسایی مصرف کنندگان واقعی در بازار توسط خودروسازان که در چند روز گذشته به اوج خود رسیده می توان انتظار کاهش قیمت را در روزهای پایانی سال داشت.
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head