نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۰۲ مهر ۱۳۹۹ - ۰۵:۳۶
کد خبر: ۱۱۹۱۷۲
2020 February 14 - ۱۳:۳۴ - ۲۵ بهمن ۱۳۹۸ تاریخ انتشار:
نائب رئیس اتحادیه نمایشگاهداران و فروشندگان خودرو//
پدال نیوز: کاشانی نسب اعلام کرد: در کنار مساله مهم عرضه و تقاضا، دولت باید نرخ ارز را به ثبات رساند تا بازار خودرو متعادل شود زیرا با ثبات نرخ ارز تب و تاب بازار خودرو فروکش می کند.
به گزارش پایگاه خبری پدال نیوز؛ نعمت الله کاشانی نسب نائب رئیس اتحادیه نمایشگاهداران و فروشندگان خودرو اظهار داشت: قیمت ها در بازار خودرو بالا است اما در چند روز گذشته قیمت خودرو به میزان جزیی و نامحسوس -و نه به میزانی که افزایش یافته بود- کاهش یافته است.
 
وی درخصوص دلیل کاهش قیمت خودرو در روزهای اخیر گفت: به دلیل افزایش قیمت بی رویه، بازار با رکود مواجه شد؛ مردم احساس می کنند که خرید خودرو در این شرایط خطرناک بوده و ممکن است با فروکش قیمت خودرو متضرر شوند، بنابراین بازار با رکود مواجه شده و به تبع آن قیمت ها به شکل جزیی کاهش یافته است.
 
نائب رئیس اتحادیه نمایشگاهداران و فروشندگان خودرو گفت: اگر رکود دارای تداوم باشد روند نزولی قیمت خودرو استمرار خواهد داشت. البته تعطیلات نوروز پیش رو است و معمولا بازار در پایان سال رونق می گیرد اما قشری که خودروهایی نظیر پژو206 و پراید را برای تعطیلات نوروز یا تابستان خرید می کنند به دلیل قیمت بالا تقریبا امکان خرید این دسته از خودروها را ندارند.
 
کاشانی نسب درخصوص دلایل عدم موفقیت سیاست های کنترلی دولت و وزارت صمت در حوزه بازار خودرو گفت: عرضه و تقاضا تعیین کننده بازار است و عرضه در حال حاضر پاسخگوی تقاضای کاذب نیست.
 
نائب رئیس اتحادیه نمایشگاهداران و فروشندگان خودرو افزود: در حال حاضر تقریبا 90 درصد خودروهایی که خریداری می شود در پارکینگ منازل مانده و مورد استفاده قرار نمی گیرد.
 
کاشانی نسب گفت: دولت باید حتی الامکان نرخ ارز را به ثبات رساند تا بازار خودرو متعادل شود، زیرا با ثبات نرخ ارز تب و تاب بازار خودرو –و بسیاری دیگر از بازارها- فروکش می کند و بازار متعادل می شود.
 
نائب رئیس اتحادیه نمایشگاهداران و فروشندگان خودرو گفت: اگر آزادسازی قیمت خودرو به درستی صورت گیرد و دولت کنترل و نظارت مستقیم و جدی روی این موضوع داشته باشد، موضوع آزادسازی موجب کاهش قیمت خودرو و بهبود وضعیت بازار می شود.
 
کاشانی نسب در پایان گفت گفت: سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان و ستاد تنظیم بازار به شکل واقعی تمام تلاش خود را به کار می برند اما در حال حاضر درخصوص خودرو تقاضای کاذب بیش از عرضه است و در چنین شرایطی بسیاری از تلاش ها کارایی صد در صد نخواهد داشت. خبر خودرو
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head