نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۳۰ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۵:۱۰
کد خبر: ۱۱۹۱۶۴
2020 February 14 - ۱۲:۱۵ - ۲۵ بهمن ۱۳۹۸ تاریخ انتشار:
چرا فقط دلال‌ها و نمایشگاه داران می‌توانند ثبت نام کنند؟
پدال نیوز: به نظر می‌رسد وزارت صنعت با طرح جدید خود به دنبال پاسخ دادن به انتقادهای مکرر از رانت در پیش‌فروش و فروش فوری است، اما انتقادات بعد از پیش‌فروش ایران‌خودرو در هفته جاری نیز همچنان به نحوه اجرا آن ادامه دارد.
به گزارش پدال نیوز به نقل از تجارت‌نیوز، در آخرین تغیرات پیش‌فروش خودرو خودروسازها می‌توانند در صورت تکمیل ظرفیت هر خودرو، ظرفیت ثبت نام آن خودرو را در ماه‌های آینده نیز فعال کنند.
 
تا پیش از این در پیش‌فروش‌های خودرو اعلام می‌شد خودروساز مجاز است در صورت تکمیل ظرفیت، نسبت به قطع ثبت نام اقدام کند.
 
در این خصوص خودروسازی سایپا اطلاعیه‌ای را با این مضمون منتشر کرده است: «پیرو بخشنامه شماره 450400 مورخ 06/11/1398 در خصوص شرایط فروش محصولات گروه سایپا به مناسبت دهه مبارک فجر بدینوسیله به اطلاع مشتریان محترم و نمایندگی‌های مجاز گروه خودروسازی سایپا می‌رساند؛ با توجه با استقبال مشتریان از شرایط فروش ویژه دهه مبارک فجر، در صورت تکمیل ظرفیت هر خودرو ، ظرفیت ثبت نام آن خودرو جهت ماه‌های آتی نیز فعال خواهد شد.»
 
به تازگی نیز از طرح جدید وزارت صنعت برای مدیریت تقاضا در بازار خودرو صحبت شده است که شنیده می‌شود طبق این طرح، واگذاری خودرو به مشتریان از طریق قرعه‌کشی انجام خواهد شد.
 
از جمله اخبار بازار خودرو، پیش‌فروش عادی 9 محصول ایران‌خودرو در روز یکشبنه 20 بهمن ماه بود.
 
اگر چه به نظر می‌رسد این طرح وزارت صنعت به دنبال انتقادهای مکرر از رانت در پیش‌فروش و فروش فوری مطرح شده است اما انتقادات به روند پیش‌فروش‌ها همچنان ادامه دارد.
 
اظهارات برخی از کسانی که قصد پیش‌خرید کردن خودرو در روز 19 بهمن ماه را داشتند اما موفق نشده‌اند را در این جا بخوانید:
 
« یکساله دارم تلاش میکنم ثبت نام کنم ، یک نفر ندیدم بگه من اینترنتی ثبت نام کنم ، ولی هرچی محصول ایران خودرو بخوای توی نمایشگاهها هست ، این شرایط فروش رو برای کی میزارن ؟ چرا فقط دلالها و نمایشگاه دارا میتونن به نام عمه و خاله و … ثبت نام کنن ؟ چرا هیچکس به این موضوع رسیدگی نمیکنه ؟»
 
« سایتشون که افتضاحه… از ساعت 11 هرچی سعی میکنم وارو سیستم نمیشه … ربات چرا … خودشون روباید حذف کرد»
 
« سلام. دیشب ایران خودرو اعلام کرد رباتهارو حذف میکنه ولی خود اون بنده خدا که گفت بیاد پشت کامپیوتر ببینه میتونه ثبت نام کنه فقط شعار میدن و کار خودشونو میکنن.هرکی تونست ثبت نام کنه به بقیه هم یاد بده ثواب داره…..»
 
«سایت ازاول مثل قبل بود وامکان ثبت نام نبود»
 
»در بهترین وضعیت قرار گرفتم ،تا کد امنیتی رو با دقت وارد کردم، پیام داد معتبر نیست!!!! تغییر دادم، تایپ می کردم که گفت : تمام شد ظرفیت …. مسابقه اعصاب خرد کردن گذاشتن …بابا پیروز شدید …تا مرز امید می برند بعد صدردصد شکست …سناریو این شده»
 
« امکان نداره کسی بتونه بشینه تو خونه ثبت نام. کنه.. الکی هم خودتون رو خسته نکنین»
 
« آقا باز نمیشه سایت همش دروغ واقعا کسی که مصرف کننده هست نمی توند ولی دلال ها می تونن»
 
«Ip بهش دادن اصلا نمیشه ثبت کرد»
 
« واقعا الکی من صبح رفتم ثبت نام بکنم اصلا سایت باز نشد مدیرعامل ایران خودرو دیشب گفت که شرایط برای مردم راحت ثبت نام کنن کو کدام شرایط سایت که بسته من رفتم کافی نت نشد متاسفم »
 
«چطور ثبت نام میکنید ما که اصلا نمی تونیم ولی بعضیها راحت ثبت نام میکنن باید آشنا داشته باشی»
 
«مدت 2 ماه است موفق نشدیم خدا کند این مرحله واقعی باشد.»
 
«جان هرکی دوست دارین از دلال بازی دست بردارین ،،تا دوسال قبل التماس میکردین مردم ازتون خرید بکنن حالا اتداختین دست دلالها و سود چند برابر میبرین ،، چرا نمیشه ثبت نام کرد؟؟»
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head