نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۲۸ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۹
کد خبر: ۱۱۹۱۵۱
2020 February 14 - ۱۰:۵۲ - ۲۵ بهمن ۱۳۹۸ تاریخ انتشار:
پدال نیوز- بازار خودرو در حالی هفته را به پایان برد که در آخرین روز کاری ، ترمز ریزش قیمت‌ها در بازار تا حدی کشیده شد.
به گزارش پدال نیوز به نقل از خبرآنلاین، در حالی که طی روزهای اخیر میزان ریزش قیمت ها بین یک تا 10 میلیون تومان در برخی خودروها گزارش شده است، روز گذشته فایل‌های اعلامی نوسانی در محدوده 500 هزار تومان تا 2 میلیون تومان را نشان دادند. هر چند قیمت خودرو در هفته اخیر با کاهشی محسوس مواجه است اما هنوز وضعیت بازار به ثبات نرسیده و افزایش شدید قیمت‌ها در هفته‌های پیشین جبران نشده است.
 
افزایش قیمت خودرو  به عقیده بسیاری از فعالان بازار تحت تاثیر افزایش حضور پررنگ دلالان از یک سو و مانور برخی بر موضوع احتمال افزایش قیمت ارز تحت تاثیر ماجرای اف ای تی اف، در ماه‌های پیش رو رخ داده است.
 
افزایش شدید قیمت‌ها در بازار خودرو در شرایطی رخ داد که انتظار می‌رفت به دلیل رکود شدید بازار، قیمت‌ها به سوی تعدیل گام بردارد.
 
دیروز هر دستگاه سمند EF به قیمت 110 میلیون تومان فایل شد که در قیاس با روز گذشته کاهشی نزدیک به دو میلیون تومان را نشان می دهد. بر این اساس سمند سورن نیز با رسیدن به قیمت 125 میلیون تومان کاهشی یک میلیون تومانی را تجربه کرد. قیمت دنا تیپ یک بدون تغییر به قیمت 139 میلیون تومان عرضه شد. پژو 405 GLX  نیز با کاهش اندک قیمت در محدوده 95 میلیون تومان فایل شده است. پژو پارس اتوماتیک نیز با کاهش یک میلیون تومانی قیمت به نرخی برابر با 161 میلیون تومان فایل شده است. قیمت پژو 207 اتوماتیک، دنده ای و صندوقدار نیز با رشد اندک قیمت در بازار همراه بودند. انواع تیبا نیز با کاهش اندک قیمت روبرو بودند.
 
کوییک دنده ای به قیمت 82 میلیون تومان و ساینا اتوماتیک به نرخ 78 میلیون و 500 هزار تومان در بازار فایل شده است.
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head