نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۲۸ شهريور ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۸
کد خبر: ۱۱۸۱۳۵
2020 January 27 - ۱۵:۵۴ - ۰۷ بهمن ۱۳۹۸ تاریخ انتشار:
زیر نظر اتحادیه سوخت‌های جایگزین
پدال نیوز: رییس اتحادیه سوخت‌های جایگزین و خدمات وابسته گفت: صاحبان خودروهای دوگانه‌سوز غیرکارخانه‌ای می تواند وارد سایت www.irngv.ir شود و در بخش گواهی سلامت، از بین کارگاه‌های مجاز، یک کارگاه را انتخاب و بعد فرایند گواهی سلامت را طی کند.
به گزارش پدال نیوز؛ علی محمودیان رییس اتحادیه سوخت­‌های جایگزین و خدمات وابسته با اشاره به تست خودروهای دوگانه‌سوز کارخانه‌ای و کارگاهی گفت: تست خودروهایی که از قدیم دوگانه‌­سوز شده­‌اند و غیر کارخانه‌­ای هستند زیر نظر اتحادیه ما انجام می‌­شود. انجام تست­‌ها هم متوقف نشده است. متقاضیان می­‌توانند وارد سایت www.irngv.ir شود و در بخش گواهی سلامت، از بین کارگاه‌­های مجاز، یک کارگاه را انتخاب و بعد فرایند گواهی سلامت را طی کنند. در حال حاضر روزانه بین 500 تا 600 خودرو از این طریق گواهی سلامت دریافت می‌­کنند.
 
وی در ادامه اظهار کرد: درباره این خبر که گفته شده تست دوگانه‌­سوزهای غیرکارخانه­‌ای متوقف شد و کار به سازمان ملی استاندارد سپرده شده است باید بگویم که در سال 96 بازرسی خودروهای کارخانه‌­ای شروع شد. در همین بستر فرایند تست برخی از خودروهای تبدیل کارگاهی هم با شرایط کارخانه­‌ای انجام می­‌شد.
 
محمودیان همچنین افزود: اما طبق بررسی­‌هایی که کمیته چند سازمانی انجام داد، مشخص شد این فرایند ناقص است و کیفیت لازم را ندارد. به همین دلیل از دولت مصوبه‌­ای برای خودروهای تبدیل کارگاهی گرفته شد. تا پیش از دریافت این مصوبه، تست­‌ها متوقف شدند زیرا گفتند این فرایند تکمیلی نیست و شرایط ایمنی مورد قبول نیست.
 
رییس اتحادیه سوخت‌­های جایگزین و خدمات وابسته گفت: در سال 97 هیات دولت مصوبه‌­ای ابلاغ کرد که بر اساس آن خودروهای تبدیل کارگاهی باید طبق رویه مشخص شده جدید، تایید ایمنی و سلامت می‌­گرفتند. این مصوبه در اوایل سال جاری عملیاتی شد و مردم می‌توانند با مراجعه سایت ما فرآیند تست خودروی خود را پیگیری کنند.
 
وی در پایان خاطر نشان کرد: بنابراین تست خودروهای تبدیلی کارگاهی متوقف نیست و طبق مصوبه دولت، هر خودرویی که گواهی سلامت بگیرد، پلیس راهنمایی و رانندگی مکلف است کارت خودرو را به دوگانه‌سوزی تبدیلی تغییر دهد. لذا مشکل این خودروها در مرحله تعویض پلاک یا معاینه فنی هم مرتفع شد.
 
منبع: فارس
 
انتهای پیام/
 


rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head