نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۲۹ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۹
کد خبر: ۱۱۷۸۳۱
2020 January 22 - ۱۶:۵۲ - ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ تاریخ انتشار:
پدال نیوز: معاون امور شهرداری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور گفت: ۱۶ هزار دستگاه اتوبوس درون شهری در کشور تا پایان سال جاری از عمر مفید خود گذر کرده و فرسوده تلقی می‌شوند که باید برای جایگزینی آنها اقدام کرد.
به گزارش پدال نیوز، حسین رجب صلاحی روز چهارشنبه در دیدار با هدایت الله جمالی پور استاندار قزوین، افزود: هم اکنون ۲۰ هزار دستگاه درون شهری اتوبوس در کشور وجود دارد که تا پایان سال، عمر ۱۶ هزار دستگاه از ۱۰ سال گذر کرده و فرسوده می‌شوند.
 
وی با بیان اینکه برای جایگزینی این تعداد اتوبوس و رفع نیازهای موجود در این بخش،  به خرید اتوبوس‌های بیشتری نیاز است، اظهار داشت: استفاده از حمل و نقل‌های نوین مانند تراموا که صرفه اقتصادی دارند باید در دستور کار مسوولان کشور قرار گیرد.
 
رجب صلاحی در ادامه به وضعیت حمل و نقل مسافر در قزوین، اشاره کرد و گفت: طبق قانون، شهرهای بالای یک میلیون نفر جمعیت، می‌توانند از تراموا استفاده کنند که این ویژگی در شهر قزوین و شهرستان‌های اطراف آن وجود ندارد.
 
این مسؤول، میزان تردد و حمل و نقل مسافر را معیار دیگری برای استفاده از تراموا عنوان کرد و گفت: بر اساس قانون اگر میزان ترددهای مسافران در یک مسیر شهری بیش از ۶ هزار نفر باشد امکان استفاده از تراموا وجود دارد که در این خصوص قزوین واجد شرایط است.
 
رجب صلاحی در ادامه به خرید نردبان برای شهرداری‌ها اشاره کرد و گفت: لازم است که یک مطالعه اساسی در این خصوص انجام شود و البته همه باید تلاش کنند تا برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها گام بردارند.    
 
 
منبع: ایرنا
 
انتهای پیام/
 


rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head