نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۲۹ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۶:۳۴
کد خبر: ۱۱۷۸۲۷
2020 January 22 - ۱۶:۴۲ - ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ تاریخ انتشار:
پدال نیوز: سرپرست دفتر مدیریت بحران و تجهیز ماشین‌آلات سازمان راهداری گفت: حدود ۱۳۰۰ دستگاه نمک‌پاش برای یخ‌زدایی مسیر‌ها آماده شده است.
به گزارش پدال نیوز؛ مجید رودباری سرپرست دفتر مدیریت بحران و تجهیز ماشین‌آلات سازمان راهداری و حمل و نقل، با بیان اینکه ۹۴۰ پایگاه راهداری زمستانی در سراسر کشور برای جلوگیری از یخ‌زدگی راه‌ها در آماده باش کامل هستند، گفت: در تمامی این پایگاه‌ها تجهیزات شن و نمک برای جلوگیری از یخ‌زدگی مسیر‌ها تا ۷۲ ساعت ذخیره  شده است.
 
او افزود: با استفاده از شن و نمک محلول‌هایی درست شده که با استفاده از دستگاه‌های نمک‌پاش و یا به صورت دستی بلافاصله بعد از ریختن آن یخ‌ها به صورت کامل آب می‌شود و این محلول برای دما‌های زیر ۲۰ تا ۲۱ درجه مناسب است.
 
سرپرست دفتر مدیریت بحران و تجهیز ماشین‌آلات سازمان راهداری و حمل و نقل با بیان اینکه همزمان با پیش‌بینی سازمان هواشناسی برای ورود برف و کولاک و همچنین افزایش برودت دما تیم‌های راهداری در سراسر مسیر‌ها آماده باش هستند، افزود: در بسیاری از محور‌ها از جمله جنوب و جنوب غربی کشور و استان‌های آذربایجان غربی، شرقی، اصفهان، ایلام، فارس، زنجان، سمنان، هرمزگان، قزوین، کردستان، کرمانشاه، کهکیلویه و بویر احمر، تیم‌های راهداری مستقر شده‌اند.
 
او یادآور شد: در استان‌های بوشهر و خوزستان هم بارش‌ها را به صورت باران است، اما در این استان‌ها هم تیم‌های راهداری تجهیزات خود را مستقر کرده‌اند.
 
رودباری بیان کرد: با توجه به اطلاعیه سازمان هواشناسی و پیش‌بینی وقوع برف و کولاک به ویژه در استان‌های چهار محال و بختیاری، اصفهان، کهکیلویه، فارس و خوزستان و مناطق کوهپایه‌های زاگرس تیم‌های راهداری به صورت ویژه تجهیزات خود را مستقر کردند.
 
سرپرست دفتر مدیریت بحران و تجهیز ماشین‌آلات سازمان راهداری و حمل و نقل افزود: در مجموعه حدود ۱۰ هزار ماشین‌آلات راهداری و ۹۴۰ پایگاه در سراسر کشور آماده هستند و حدود ۱۳۰۰ دستگاه نمک‌پاش برای یخ‌زدایی مسیر‌ها آماده شده است.
 
او تصریح کرد: هم‌اکنون در سراسر کشور تجهیزات مستقر شده، اما در برخی از مناطق به دلیل بارش بیشتر برف و کولاک تجهیزات بیشتر و در برخی از مناطق هم تجهیزات کمتری مستقر شده است.
 
رودباری گفت: بیش از ۱۲ هزار و ۳۰۰ نیروی راهدار در سراسر کشور حضور دارند و با توجه به بارش برف و کولاک در مناطق شمالی کشور نیرو‌ها مستقر شدند و هیچ مسیری در این محدوده به دلیل پرترافیک بودن حضور دارند.
 
منبع: ایرنا
 
انتهای پیام/
 


rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head