نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۲۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۳
کد خبر: ۱۱۷۷۰۴
2020 January 20 - ۱۳:۱۰ - ۳۰ دی ۱۳۹۸ تاریخ انتشار:
پدال نیوز: نیسان لیف نسبت به تسلا مدل ۳ در بازار پرتغال در سال ۲۰۱۹ میلادی بیشتر فروخت.
به گزارش پدال نیوز به نقل از ایسنا، پرتغال که یکی از بازارهای مهم اروپا به شمار می رود، در سال 2019 میلادی شاهد فروش موفقیت آمیز خودروهای برقی، پاک و دوستدار محیط زیست بوده است به گونه ای که نیسان لیف به عنوان یکی از محبوب ترین و پرفروش ترین خودروهای تمام الکتریکی، به خوبی توانسته است از رقیب پرآوازه خود ، تسلا مدل 3، سبقت گرفته و جلو بزند.
 
کارشناسان و تحلیلگران فعال در بازار خودرو بر این باورند که به نظر می رسد خودروی الکتریکی و ژاپنی نیسان لیف موفق شده است به خوبی نظر و رضایت مشتریان و شهروندان پرتغالی را به سمت و سوی خود جلب کند؛ به گونه ای که از تسلا مدل 3 به عنوان پرفروش ترین خودروی تمامی الکتریکی، لوکس و قدرتمند در جهان نیز فروش و عملکرد قابل ملاحظه ای داشته باشد.
 
این در حالی است که در بسیاری دیگر از کشورهای جهان تسلا مدل 3 توانسته رتبه نخست فهرست رده بندی محبوب ترین خودروهای برقی را به خود اختصاص دهد.
 
این کارشناسان بر این باورند که پرتغال موفق شده است در دسامبر 2019 به یک رکورد جدید از فروش ماهانه یعنی یک هزار و 354 دستگاه خودروی برقی جدید و اختصاص 7.5 درصد از سهم بازار خودرو در این کشور دست پیدا کند.
 
پیش‌تر نیز آمارها نشان می‌داد که بیشترین فروش نیسان لیف در کشورهای آلمان، هلند، پرتغال، اتریش، فرانسه و اسپانیا بوده است.
 
بسیاری از کشورهای جهان قصد دارند با هدف مقابله با آلودگی هوا و کاهش میزان انتشار آلاینده ها و گازهای گلخانه ای و حفظ بیشتر محیط زیست، خودروهای تمام الکتریکی و برقی را به تولید انبوه برسانند.
 
افزایش روزافزون خودروهای برقی و محبوبیت استفاده بیشتر از این خودروهای پاک، موجب شده است شرکت های خودروسازی در سراسر جهان به رقابتی تنگاتنگ پرداخته و هر یک از برنامه های خود برای طراحی و تولید خودروهایی بهتر و با توان پیمایش بیشتر رونمایی کنند.
 
دولتهای بسیاری همچون انگلستان، فرانسه، نروژ، اسپانیا، یونان، مکزیک، چین و هند از جمله پیشگامانی هستند که قصد دارند به منظور جلوگیری از آلودگی هوا، حفظ محیط زیست و کاهش دمای کره زمین، تولید و فروش خودروهای بنزینی و دیزلی را تا دهه 2030 و نهایتا تا دهه 2040 میلادی (حدودا دو دهه آینده) ممنوع و متوقف اعلام کنند.
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head