نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۰۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۵
کد خبر: ۱۱۷۷۰۲
2020 January 20 - ۱۳:۰۷ - ۳۰ دی ۱۳۹۸ تاریخ انتشار:
پدال نیوز: رئیس اتحادیه باتری‌سازان کشور از تقدم عرضه بر تقاضا در بازار باتری خودرو و کیفیت بالای محصول ایرانی نسبت به باتری وارداتی خبر داد.
به گزارش پدال نیوز؛ تقی علی‌اکبری در گفتگو با خبرنگار خبرخودرو در خصوص وضعیت تطابق باتری‌های داخلی با استانداردهای زیست محیطی اظهار داشت: در حال حاضر باتری‌های داخلی از کیفیت بالایی برخوردار هستند و با کمبودی نیز در این حوزه مواجه نیستیم.
 
وی در خصوص وضعیت عرضه و تقاضا گفت: در حال حاضر عرضه بیش از تقاضا است و تولیدات در جهت پاسخگویی به نیاز بازار روند صعودی را طی کرده است.
 
رئیس اتحادیه باتری‌سازان کشور در خصوص کارخانجات بازیافت باتری گفت: کارخانجات بازبافت عمدتا در بیرون از شهرها قرار دارند به عنوان مثال شرکت صبا باتری کارخانه بازیافت باتری‌های تولیدی خود را به خارج از غنی‌آباد منتقل کرده است و از آنجا که با استفاده از فیلتر تمام روند بازیافت تحت کنترل قرار دارد در رعایت مسائل زیست محیطی اهتمام لازم صورت می‌گیرد.
 
علی‌اکبری در خصوص وضعیت گارانتی باتری‌های داخلی گفت: باتری‌های اصفهان حداکثر از 16 ماه گارانتی برخوردار هستند و سایر باتری‌ها نیز بیش از یک سال گارانتی می‌شوند.
 
وی با اشاره به وضعیت مناسب تامین مواد اولیه و تاثیر آن بر قیمت باتری گفت: از ابتدای سال جاری با افزایش قیمت مواجه نبوده‌ایم.
 
رئیس اتحادیه باتری‌سازان کشور با تاکید بر هزینه توزیع باتری در بازار به عنوان یکی از عوامل اثرگذار در افزایش قیمت‌ها افزود: افزایش کرایه حمل از کارخانه تا بازار به عنوان مثال از شهرهای مشهد و اصفهان و صباشهر به تهران منجر بر افزایش قیمت‌ها موثر است.
 
علی‌اکبری کیفیت بیشتر باتری‌های داخلی را نسبت به باتری‌های وارداتی از مزایای تولیدات داخلی دانست و افزود: بیشتر مصرف داخلی ما باتری‌های تولید داخل است و به دلیل اینکه مشکلاتی در گمرک و ترخیص برای واردات مطرح است واردات این محصول در کشور ما محدود است و عمده باتری‌های وارداتی ما از کشور کره است.
 
وی در خصوص مزیت باتری ایرانی نسبت به خارجی گفت: باتری تولید داخل کیفیت بهتری دارد و ارزان‌تر از محصولات خارجی است و با برخورداری از 25 واحد صنفی ارائه دهنده خدمات گارانتی و به مدت یک سال از مبدا کارخانه مشکلی در این خصوص نداریم اما گارانتی باتری‌های خارجی توسط فروشنده صورت گرفته و به فروش می‌رسد.
 
 
 


rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head