نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۲۸ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۴
کد خبر: ۱۱۷۷۰۱
2020 January 20 - ۱۳:۰۶ - ۳۰ دی ۱۳۹۸ تاریخ انتشار:
پدال نیوز: سخنگوی اتحادیه لوازم یدکی خودرو اعلام کرد: اگر دولت و وزارت صمت حمایت های لازم را در زمینه تولید و واردات نداشته باشند در آینده نزدیک با کمبود لوازم یدکی مواجه می شویم.
به گزارش پدال نیوز؛ سید مهدی کاظمی در گفتگو با خبرنگار خبرخودرو اظهار داشت: بازار لوازم یدکی کماکان به دلیل تردد اندک اتومبیل ها در رکود به سر می برد و قیمت لوازم یدکی از زمان افزایش نرخ بنزین هیچگونه تغییری نداشته است.
 
سخنگوی اتحادیه لوازم یدکی خودرو گفت: قبلا به دلیل افزایش نرخ ارز، قیمت قطعات موتوری و وارداتی و حتی قطعات تولید ایران حدود 5 درصد افزایش یافت.
 
کاظمی گفت: در حال حاضر کمبودی در زمینه لوازم یدکی وجود ندارد اما اگر به همین شکل پیش رویم و دولت و وزارت صمت حمایت لازم را نداشته باشند و در واردات و تولید حمایت های لازم صورت نگیرد با کمبود مواجه خواهیم شد و این یک هشدار برای آینده است.
 
وی گفت: ما باید بتوانیم حداقل، قطعات خودروهای عمومی مانند کامیون ها و اتوبوس ها را به خوبی تامین کنیم تا در آینده مشکلات کمتری داشته باشیم؛ اگر نتوانیم حداکثر تا 3 ماه آینده قطعات این خودروها را تامین نماییم با مشکل مواجه خواهیم شد.
 
سخنگوی اتحادیه لوازم یدکی خودرو گفت: هم اکنون در خصوص قطعات یدکی پرمصرف، افزایش قیمت و کمبود وجود ندارد اما باید در ارتباط با تامین مواد اولیه تولید و نیز در امر واردات قطعات یدکی حمایت های لازم صورت گیرد و در این راه سهولت ایجاد شود.
 
کاظمی درخصوص معضلی که درخصوص ارزش افزوده برای اقلیتی از صنف لوازم یدکی به عنوان عمده فروش به وجود آمده بود گفت: این موضوع فعلا متوقف مانده؛ حال یا مصاحبه های ما اثر گذار بوده و یا اداره دارایی در آینده موضوع را پیگیری خواهد کرد، البته امیدواریم که سازمان امور مالیاتی مخصوصا حوزه ارزش افزوده از این موضوع صرف نظر کند و به معنای تمام کلمه ما را از یک مصیبت برهاند.
 
سخنگوی اتحادیه لوازم یدکی خودرو در پایان گفت: از مردم تقاضا داریم از خرید اینترنتی لوازم یدکی -که توسط کسانی که تخصصی در این زمینه ندارند انجام می شود- تا زمانیکه این مراکز مجوز رسمی دریافت نکرده اند خودداری نمایند.
 


rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head