نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۴:۱۹
کد خبر: ۱۱۷۴۷۱
2020 January 16 - ۱۵:۱۸ - ۲۶ دی ۱۳۹۸ تاریخ انتشار:
پدال نیوز: الیزابت وارن، دی ماس و کریس وان هولن خواستار تحقیقاتی روشن و مشخص در مورد گزارش اخیر روزنامه دیلی بیست شدند،
به گزارش پدال نیوز؛ جو اسنل در المانیتور نوشت: الیزابت وارن، دی ماس و کریس وان هولن خواستار تحقیقاتی روشن و مشخص در مورد گزارش اخیر روزنامه دیلی بیست شدند، این روزنامه در این گزارش ادعا کرد که ترامپ پنج روز قبل از حمله ۳ ژانویه به قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس ایران، تلویحا به مهمانان خود در اقامتگاه شخصی‌اش مارالگو ماجرا را گفته است. گویا او به افراد حاضر در این مهمانی گفته به زودی ایران پاسخی دریافت می‌کند که آن را در اخبار و رسانه‌ها می‌شنوید. روز دوشنبه این گروه نامه خود را به رؤسای کمیسیون امنیت و بازرگانی کنگره تحویل دادند.
 
چرا این مساله اهمیت دارد: ون هالن، یکی از اعضای ارشد سنا و الیزابت وارن، نامزد ریاست جمهوری گفتند که در صورت صحت این گزارش تعداد پرسش‌های نگران کننده درباره امنیت ملی، از جمله سوء استفاده رئیس‌جمهور از اطلاعات حساس امنیتی و فعالیت‌های تجاری مربوط به صنایع دفاعی افزایش می‌یابد.
 
بنا بر این نامه، مارالگو نزدیک به ۵۰۰ مهمان داشته است، از جمله ده‌ها نفر از تجار املاک و مستغلات، سرمایه داران وال استریت، مدیران انرژی و دیگر مشاغل که ممکن است تحت تأثیر سیاست‌های ترامپ قرار بگیرند. این نامه اشاره می‌کند که سهام نورثروپ گرومن، لاکهید مارتین و رایتون بین روز‌های قبل و بلافاصله پس از حمله افزایش می‌یابند.
 
چه خواهد شد: سناتور‌ها از آژانس‌های مربوطه خواسته‌اند تا حداکثر ۱۳ فوریه پاسخی روشن به این نامه بدهند، این درخواست در حالی مطرح می‌شود که هنوز پرونده استیضاح رئیس‌جمهور و انتقاد از تصمیم وی برای قتل ژنرال ایرانی کاملا باز است.
 
منبع: انتخاب
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head