نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۳:۱۰
کد خبر: ۱۱۷۴۵۸
2020 January 16 - ۱۰:۵۹ - ۲۶ دی ۱۳۹۸ تاریخ انتشار:
ارائه نسل جديد در تابستان
پدال نیوز: وقتي صحبت از لندكروزر مي شود، رفتن به دشت و دمن، مسيرهاي دشوار و نياز به قدرت در ذهن متبادر مي شود، حالا كه تويوتا مي گويد مي خواهد لندكروزر هيبريدي به بازار بدهد، به ذهن شما چه چيزي متبادر مي شود؟
به گزارش پدال نیوز، وقتي تويوتا گفت كه مي خواهد نسل جديدي از لندكروزر را به بازار عرضه كند، ارزش خبري پيدا كرد، اما صبر كنيد! به اين خبر اين نكته را اضافه كنيد كه در ماه اوت (تقريبا تابستان) لندكروزر با قواي محركه دورگه [هيبريدي] بنزيني-برقي به بازار مي آيد. حالا بگوييد چه حالي پيدا كرده ايد؟
 
بر اساس وب سايت ژاپني Best Car Web قرار نيست از زمختي و سرسختي لندكروزر كاسته شود، فقط به جاي موتور فعلي آن كه 8 سيلندر با گنجايش 5.7 ليتر با 381 اسب بخار توان است قرار شده قواي محركه خودروي لكسوس ال سي 500اچ و سدان ال اس 500اچ جايگزين شود. هر دو لكسوس، قواي محركه 6 سيلندر با گنجايش 3.5 ليتر دارند اما به توربوشارژر هم مجهز هستند. توان آن به طور قطع و يقين كمتر است و حدود 354 اسب بخار است. ضمن اين كه اصلا معلوم نيست سيستم انتقال قدرت اين دو لكسوس لاكچري طاقت آفرود و دشت و دمن را داشته باشد.
 
بنابراين، چنين تصميمي به معني كاهش توان [اسب بخار] در اين طراحي مجدد است. البته توان آن كاهش يافته اما احتمالا سرعت آن بيشتر خواهد بود. براي آن كه قواي محركه هيبريدي در لندكروزر به كار برده شود، بايد حتما وزن كم كند تا جا براي افزايش وزن حاصل از باتري پيدا شود. براي اين كار تويوتا از معماري جديدي استفاده مي كند كه نام آن را معماري جهاني جديد تويوتا-اف Toyota New Global Architecture-F يا به طور خلاصه TNGA-F گذاشته كه در آن اف خلاصه Frame به معني چارچوب يا بدنه است. در اين معماري كه در آن پلتفرم جديد طراحي مي شود، بدنه و استايل آن  حفظ مي شود. البته تويوتا بايد در اين نسل جديد مراقب باشد كه قابليت ها و دوام اين آفرود اسطوره اي لطمه نبيند، چون به دست آوردن چنين ذهنيتي زمان زيادي برده و از بين بردن اين اعتماد و شهرت، به مويي بند است.
 
در مقايسه با تغييرات مكانيكي انقلابي كه در طراحي لندكروزر جديد اتفاق افتاده، در طراحي و استايل آن رويكرد بيشتر تحولي است تا انقلابي. به طور خلاصه، اين خودروي شاسي بلند SUV تمام قد تويوتا، از لحاظ ظاهر زمخت و از لحاظ استايل نسبتا ساده باقي مي ماند.
 
شايد همه ي اين تغييرات به دليل افت استقبال از اين خودرو در بازار آمريكا است. در سال 2019 فقط 4000 دستگاه از اين خودرو در بازار آمريكا به فروش رسيد. (در سال 2018 هم فقط 3000 دستگاه فروخته شده بود.) اما به هر حال بايد تا تابستان صبر كرد و ديد اين شاسي بلند تمام قد تويوتا در نسل جديد خود چه تغييراتي مي كند و آيا از اين تغييرات استقبال خواهد شد يا نه.
 
 
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head