نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۲۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۱:۵۷
کد خبر: ۱۱۷۴۰۸
2020 January 15 - ۱۲:۴۱ - ۲۵ دی ۱۳۹۸ تاریخ انتشار:
پدال نیوز: بر اساس اطلاعات به دست آمده، گروه «مپنا» به عنوان یکی از بزرگترین فعالان اقتصادی و مهندسی در کشور پا به صنعت خودرو گذاشته و حال قرار است تا در چهارمین نمایشگاه خودروی تهران حضور داشته باشد.
به گزارش پدال نیوز، چهارمین نمایشگاه خودروی تهران به مدت ۴ روز از ۲۴ تا ۲۷ بهمن ماه در مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب برگزار می شود و حضور برخی شرکت ها از جمله گروه مپنا در آن قطعی شده است.
 
 این گردهمایی خودرویی در زمینه خودرو، قطعات، لوازم یدکی و خدمات پس از فروش برپا می شود و از سویی رویکرد «رونق تولید، نهضت ساخت داخل، دستاوردها و نیازمندی ها» برای آن انتخاب شده است. آن طور که مشخص شده، با توجه به شرایط فعلی حضور خودروسازان و شرکت های تابعه نیز نسبت به سال گذشته پررنگ تر خواهد بود.
 
گروه مپنا مجموعه‌ای صنعتى است مشتمل بر گروه مپنا به عنوان شرکت مادر، به همراه شرکت‌هاى متعدد تخصصى تابعه و وابسته به آن که در زمینه مهندسى، احداث و توسعه نیروگاه‌های حرارتى، نیروگاه‌هاى انرژى تجدیدپذیر، تأسیسات تولید همزمان برق و حرارت، تأسیسات تولید همزمان برق و شیرین‌سازى آب، مهندسى، اجرا و توسعه پروژه‌های نفت وگاز در خشکى و دریا و مهندسى و احداث پروژه‌های حمل و نقل ریلی، خدمات تصویربرداری پزشکی، برقی‌سازی، ارائه خدمات بهره‌برداری، تعمیر و نگهدارى در صنایع مذکور و نیز سرمایه‌گذاری و تأمین مالی پروژه‌هاى یاد شده در چارچوب انواع روش‌های قراردادی و سرمایه‌گذاری فعالیت می‌کند.
 
گروه مپنا سازنده طیف گسترده‌اى از محصولات پیشرفته صنعتى از جمله توربین‌هاى گاز و بخار، تجهیزات جانبی توربین، پره توربین، توربین بادى، بویلرهاى متعارف و بازیاب حرارت، ژنراتورهاى حرارتى و آبى، سامانه‌هاى حفاظت و کنترل، لوکوموتیوهاى مسافرى و بارى و توربوکمپرسور و ارائه کننده آرایه وسیعى از خدمات تعمیر و نگهدارى در کلاس جهانى است.
 
در ماه های گذشته بارها مدیرعامل گروه مپنا اعلام کرده بود که این گروه برنامه هایی برای حضور در صنعت خودرو دارد و می تواند تا در بحث خودروهای هیبریدی و الکتریکی حرف های زیادی را داشته باشد. در حال حاضر مپنا پروژه های مختلفی را در حوزه خودروهای تمام برقی، هیبرید و پلاگین هیبرید آغاز کرده و اولین جایگاه شارژ خودروهای برقی را به صورت استاندارد در مجموعه برج میلاد تهران احداث نموده است. چندی پیش هم برخی منابع خبری از فعالیت های چراغ خاموش این گروه صنعتی در حوزه خودرو خبر می دادند و حال حضور مپنا در چهارمین نماشیگاه خودروی تهران، صحت این خبرها را تایید می کند.
 
یکی از صحبت های اخیر مدیرعامل گروه مپنا این بود که این قابلیت وجود دارد تا اکثر خودروهای تولیدی خودروسازان داخلی با قیمتی بسیار مناسب به نمونه های هیبریدی و الکتریکی تبدیل شوند و زیر ساخت این مهندسی به طور کامل در مپنا وجود دارد. حال این احتمال وجود دارد که مپنا با حضورش در نمایشگاه خودروی تهران ۹۸، آغاز رسمی فعالیتش در صنعت خودرو را اعلام و دستاوردهای رقابتی با خودروسازان بزرگی چون ایران خودرو و سایپا را معرفی کند.
 
 
انتهای پیام/
 


rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head