نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۸
کد خبر: ۱۱۷۳۱۷
2020 January 13 - ۱۶:۴۵ - ۲۳ دی ۱۳۹۸ تاریخ انتشار:
پدال نیوز- تازه‌ترین آمارهای کیفیت هوا حاکی از آن است که "سارایوو"، پایتخت بوسنی و هرزگووین دوباره به عنوان آلوده‌ترین پایتخت جهان معرفی شده است.
به گزارش پدال نیوز به نقل از ایسنا، طبق اعلام شرکت کیفیت هوای AirVisual، شاخص کیفیت هوا در ساعت 8 صبح روز گذشته (یک‌شنبه) در "سارایوو" 484 بوده که برای سلامت افراد خطرناک محسوب می‌شود.
 
دهلی، کابل و کانبرا نیز در رتبه‌های بعدی آلوده‌ترین پایتخت‌های جهان بعد از "سارایوو" قرار گرفته‌اند. لازم به ذکر است که کیفیت هوای "کانبرا"، پایتخت استرالیا در اثر آتش‌سوزی‌های فاجعه‌آمیز اخیر افت پیدا کرده است.
 
در همین حال انجمن Eco Action هشدارهایی را به ساکنان سارایوو در مورد هوای ناسالم در این شهر صادر و اعلام کرده با توجه به عواقب جدی که این میزان از آلودگی هوا می‌تواند برای کل جمعیت به همراه داشته باشد، ساکنان باید از هر گونه فعالیت غیرضروری در فضای باز در این شهر خودداری کنند.
 
آسیب‌پذیرترین گروه‌های جمعیتی نیز زنان باردار، سالمندان، کودکان، افراد دارای مشکلات تنفسی و قلبی هستند که باید در چنین شرایطی در خانه بمانند.
 
بنا بر گزارش سارایوو تایمز، مطابق پیش‌بینی‌های موسسه هواشناسی فدرال بوسنی و هرزگووین شرایط هوایی سارایوو فردا (سه‌شنبه) با بارش و وزش باد شدید تغییر خواهد کرد.
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head