نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۳:۵۱
کد خبر: ۱۱۷۳۰۰
2020 January 13 - ۱۴:۱۲ - ۲۳ دی ۱۳۹۸ تاریخ انتشار:
پدال نیوز- ​مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه اعلام کرد: فعالیت وانت بارهای بدون بارنامه‌ از ابتدای بهمن ماه ممنوع می‌شود و نیروی انتظامی این موضوع را کنترل می‌کند.
به گزارش پدال نیوز به نقل از ایسنا ، «فریبرز کرمی» دوشنبه با اشاره به اینکه تمامی فعالیت ناوگان بین شهری باید براساس بارنامه انجام شود، به ایرنا، گفت: به تازگی صدور بارنامه برای وانت‌بارها الزامی شده و این ناوگان باید براساس شاخص‌هایی فعالیت کنند.
 
وی عنوان کرد: رانندگان و وانت‌بارهای پلاک سفید و نارنجی که در بین شهر فعالیت می‌کنند باید  دارای کارت هوشمند باشند.
 
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گفت: ناوگان مدل 78 به بالا و رانندگان 23 سال به بالا مشمول این طرح شده و باید برای دریافت کارت هوشمند اقدام کنند.
 
کرمی با بیان اینکه تمامی مراکز صدور کارت هوشمند استان فعال شده است، افزود: ناوگان و رانندگان وانت بار می توانند بصورت اینترنتی در پرتال سامانه کارت هوشمند در قسمت خدمات غیر حضوری با عنوان ثبت نام وانت بار در آدرس WWW.SMARTCART.RMTO.ir  مراجعه و نسبت به ثبت نام اقدام کنند.
 
وی یادآور شد: تاکنون 760 کارت هوشمند برای راننده و پنج هزار و 300 کارت هوشمند برای وانت‌بارها صادر شده و هدف از این طرح ساماندهی این بخش از حمل و نقل بین شهری است.
 
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای با اشاره به اینکه وانت‌بارها از ابتدای بهمن ماه به بعد باید با داشتن بارنامه فعالیت کنند، عنوان کرد: از ابتدای بهمن تمامی ناوگان براساس پیمایش سوخت دریافت می‌کنند که البته یکی از پیش‌نیازها داشتن کارت هوشمند است و سوخت آن‌ها براساس نوع فعالیت و میزان تردد که در بارنامه مشخص شده تخصیص می‌یابد.
 
فعالیت 65 شرکت مسافربری در استان کرمانشاه
 
کرمی در ادامه سخنان خود به وضعیت ناوگان حمل و نقل برون شهری استان نیز اشاره کرد و گفت: 65 شرکت و موسسه فعال در زمینه مسافربری و 20 پایانه مسافری عمومی و خصوصی در استان فعال است.
 
وی همچنین به فعالیت حدود سه هزار و 200 راننده در حوزه حمل و نقل مسافری در استان اشاره کرد و افزود: حدود 200 دستگاه اتوبوس، 851 دستگاه مینی‌بوس و 818 دستگاه خودرو سواری کرایه، جابجایی مسافران را در استان بر عهده دارند.
 
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کرمانشاه، میانگین سن ناوگان اتوبوسی استان را هشت سال، ناوگان مینی‌بوس را 28.5 سال و ناوگان سواری کرایه را هم 10.5 سال اعلام کرد.
 
کرمی تعداد مسافران جابجا شده توسط ناوگان حمل و نقل بین شهری استان کرمانشاه در یکسال اخیر (آذر 97 تا آذر98) را نیز بیش از سه میلیون و 897 هزار نفر اعلام کرد و گفت: میزان راه طی شده توسط ناوگان مسافری استان در این مدت نیز بیش از 74 میلیون کیلومتر بوده است.
 
به گفته مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کرمانشاه، بیشترین جابجایی مسافران توسط مینی‌بوس انجام شده است.​
 
استان کرمانشاه در مجموع بیش از هشت هزار کیلومتر راه اصلی، فرعی و روستایی دارد.
 
بیش از 2 میلیون نفر در 32 شهر و 2 هزار و 595 روستای استان کرمانشاه سکونت دارند.
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head