نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۳:۱۳
کد خبر: ۱۱۷۲۹۹
2020 January 13 - ۱۴:۰۵ - ۲۳ دی ۱۳۹۸ تاریخ انتشار:
پدال نیوز: شرکت خودروسازی دایملر آلمان اعلام کرد، ۷۴۴ هزار خودروی مرسدس بنز را که طی سال های ۲۰۰۱ تا ۲۰۱۱ در بازار امریکا به فروش رفته اند، به دلیل خطر جدا شدن پانل سقف شیشه ای این خودروها و سقوط بر سر سرنشینان فرا می خواند.
به گزارش پدال نیوز، شرکت خودروسازی دایملر آلمان اعلام کرد، 744 هزار خودروی مرسدس بنز را که طی سال های 2001 تا 2011 در بازار امریکا به فروش رفته اند، به دلیل خطر جدا شدن پانل سقف شیشه ای این خودروها و سقوط بر سر سرنشینان فرا می خواند.
 
این فراخوان گسترده چندین مدل خودروی مرسدس بنز از جمله کلاس سی، کلاس سی ال کی، کلاس سی ال اس و کلاس ای را در بر می گیرد. دایملر گفته اتصال بین پانل شیشه ای و چهارچوب کشویی روی سقف این خودروها ممکن است با هم همخوانی نداشته و موجب سقوط شیشه بر روی سر سرنشینان خودرو شود.
 
مالکانی که بابت تعمیر این مشکل پولی پرداخت کرده اند می توانند هزینه های پرداختی را از دایملر مطالبه کنند. ماه گذشته شعبه شرکت مرسدس بنز در آمریکا توافق کرد که 20 میلیون دلار خسارت بابت مدیریت نامناسب فراخوان خودروهایش در آمریکا پرداخت نماید. این مصالحه پس از تحقیق یک ساله دولت آمریکا در مورد 1.4 میلیون دستگاه از خودروهای فراخوانده شده این شرکت انجام گرفت.
 
بر اساس شرایط این مصالحه، خودروساز آلمانی باید 13 میلیون دلار جریمه پرداخت نماید و اگر از مفاد این توافق تخطی کند، 7 میلیون دلار دیگر جریمه خواهد شد. اداره ملی ایمنی بزرگراه های آمریکا گفته، شرکت دایملر به موقع در مورد برخی فراخوان ها اطلاع رسانی نکرده است.
 
منبع: تسنیم
 
انتهای پیام/
 


rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head