نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۵
کد خبر: ۱۱۷۲۶۴
2020 January 13 - ۰۸:۳۶ - ۲۳ دی ۱۳۹۸ تاریخ انتشار:
پدال نیوز: کارخانه مشترک بنز و جیلی قرار است تا به زودی خط تولیدخودروهای الکترونیکی را راه‌اندازی کند.
به گزارش پدال نیوز؛ سال پیش اولین برندی که خودرو‌های خود را به قابلیت تمام الکترونیکی ارتقا داد، شرکت اسمارت بود، حالا شرکت صاحب سهم این کمپانی، مرسدس بنز، یک شریک جدید برای ساخت خودرو‌های الکترونیکی پیدا کرده است. شرکت اسمارت یک برند آلمانی است که از سال ۱۹۸۲ فعالیت خود را آغاز کرده بود. بنیان‌گذاران این شرکت جوناتان تام فرد، کریستوفر بابین و هنس جرگ شار بودند. این کمپانی از سال ۱۹۹۰ فعالیت خود را به عنوان زیر مجموعه شرکت بنز آغاز کرد. در آن زمان شرکت بنز بر روی پروژه‌های سالم و اکو سازی ماشین‌ها فعالیت داشت که همین امر باعث شد مسیر ساخت و ساز این شرکت مشخص شود. این شرکت در شروع سال ۲۰۰۰ تلاش بر رشد و بزرگ‌تر کردن مجموعه خود داشت که متاسفانه در این امر بسیار ناموفق عمل کرد، به طوری که این شرکت از سال ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۶ بیش از چهار میلیارد یورو از دست داد. در نتیجه این شرکت تصمیم گرفت به طور رسمی قسمتی از سهامش را به شرکت بنز واگذار کند.

محصول مشترک بنز و جیلی

پیش از این شرکت اسمارت تنها به صورت استراتژیکی زیر مجموعه این شرکت بود و هیچ گونه از مسائل مالی اسمارت و کمپانی مرسدس بنز به یکدیگر مربوط نبود. نهایتا در سال ۲۰۱۹ این شرکت سه خودرو متفاوت زیر نظر کمپانی مرسدس بنز ساخت و وارد بازار کرد که باعث رشد و محبوبیت این شرکت شد. در واکنش به این موفقیت شرکت جیلی ۵۰% از سهام این شرکت را خریداری کرد و الان این شرکت مشتارکا متعلق به بنز و جیلی است.

ساخت خودروهای الکتریکی توسط مرسدس‌بنز و جیلی

نحوه ساخت خودروهای آینده
در حالی که شرکت مرسدس بنز قرار است تنها طراحی این خودرو‌ها را در دست داشته باشد، شرکت چینی جیلی که صاحب سهام ولوو است قرار است مسئولیت ساخت و مهندسی این خودرو‌های طراحی شده را بر عهده بگیرد. به گفته برخی منابع خبری در طی این شراکت، کمپانی‌های مرسدس بنز و جیلی مبلقی بالغ بر ۵.۴ میلیارد یوان چین، مطابق با ۷۸۰ میلیون دلار را برای این پروژه اختصاص داده اند. این پروژه قرار است نسلی جدید از خودرو‌های الکترونیکی را به جهان عرضه کند و این شرکت‌ها در نظر دارند خودرو‌های خود را تا سال ۲۰۲۲ آماده کنند.

ساخت خودروهای الکتریکی توسط مرسدس‌بنز و جیلی

با توجه به شهرت، وسعت و میراث گسترده شرکت آلمانی مرسدس بنز بعید به نظر می‌آید که خودرو‌های این برند به این زودی‌ها تماما الکترونیک شود. اما این شرکت همواره بر روی شرکت‌های کوچک‌تر و الکترونیکی کردن خودرو این کمپانی‌ها سرمایه گذاری می‌کند. شرکتی مانند اسمارت که از زیر مجموعه‌های کمپانی مرسدس بنز است، تا به حال در تولید و فروش محصولات الکترونیکی خود بسیار موفق عمل کرده است.

ساخت خودروهای الکتریکی توسط مرسدس‌بنز و جیلی


rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head