نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۳:۰۷
کد خبر: ۱۱۷۱۸۱
2020 January 11 - ۱۱:۴۰ - ۲۱ دی ۱۳۹۸ تاریخ انتشار:
پدال نیوز- مدیرکل مدیریت بحران و تجهیز ماشین‌آلات سازمان راهداری با اشاره به اینکه ۲ محور اصلی و ۱۳ محور غیرشریانی در استان‌‌های هرمزگان و سیستان و بلوچستان به دلیل آبگرفتگی مسدود است، گفت: در طرح زمستانی ۹۴۰ پایگاه راهداری در کل کشور فعال است.
به گزارش پدال نیوز؛ محمد رودباری  اظهار داشت: به دلیل بارش‌های بسیار زیاد اخیر در دو استان سیستان و بلوچستان و هرمزگان، 13 مسیر غیرشریانی و 2 مسیر اصلی مسدود شده است.
 
وی ادامه داد: آب‌گرفتگی و طغیان رودخانه‌ها موجب انسداد این مسیرها شده است و فعلا تردد خودرو در این مسیرها انجام نمی‌شود تا سطح آب مقداری کاهش یابد و تردد برقرار شود.
 
رودباری بیان کرد: راهداران آماده هستند اما در این حوزه کار خاصی نمی‌توان انجام داد و باید آب فروکش کند، در حال حاضر محورهای بندر لنگه به بندر خمیر و میناب به جاسک جزو محورهای اصلی مسدود است و محور رودبار ـ ایرانشهر، نیک‌شهر ـ بنت، رودبار ـ ایرانشهر و چند مسیر دیگر از محورهای غیرشریانی مسدود است.
 
مدیرکل مدیریت بحران و تجهیز ماشین‌آلات سازمان راهداری اظهار داشت: بارش برف و باران همچنان در استان‌های جنوبی و شرقی ادامه دارد و راننده‌ها ضرورت دارد حتما با تجهیزات کامل زمستانی و زنجیر چرخ تردد کنند.
 
وی گفت: راهداران در همه محورهای شریانی برای انجام عملیات راهداری نمک‌پاشی و برف‌روبی آمادگی کامل دارند.
 
رودباری افزود: پس از فروکش کردن آب در استان‌های هرمزگان و سیستان و بلوچستان در صورت بروز خسارت به راه‌ها، راهداران آماده ترمیم مسیر هستند.
 
مدیرکل مدیریت بحران و تجهیز ماشین‌آلات سازمان راهداری تصریح کرد: در طرح زمستانی امسال 940 پایگاه راهداری زمستانی و 12 هزار و 300 راهدار در کل کشور فعال هستند و 10 هزار دستگاه ماشین‌آلات راهداری به صورت شبانه‌روزی فعال است.
 
وی گفت: 800 دوربین نظارت تصویری در محورهای شریانی کشور، تصاویر لحظه‌ای راه‌ها را به مرکز مدیریت راه‌های کشور ارسال می‌کنند.
 
رودباری اضافه کرد: از 10 هزار دستگاه ماشین‌آلات مذکور، 1400 دستگاه گشت راهداری است که ارتباط رادیویی با پایگاه‌های راهداری دارند و در صورت بروز هر مشکل، تجهیزات لازم را وارد جاده‌ها می‌کنند.
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head