نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۷
کد خبر: ۱۱۷۱۴۴
2020 January 10 - ۱۵:۵۳ - ۲۰ دی ۱۳۹۸ تاریخ انتشار:
پدال نیوز- معاون حمل‌ونقل سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای نقص فنی ترمز را عامل اصلی واژگونی اتوبوس در جاده فیروزکوه اعلام کرد و گفت: اتوبوس با سرعت حدود ۱۴۵ کیلومتری از جاده خارج و واژگون می شود.
به گزارش پدال نیوز به نقل از تسنیم، مهران قربانی با اعلام این‌که بررسی شواهد، اظهارات شاهدین و مستندات در دسترس، بیانگر این است که بروز نقص فنی در ترمز و نهایتاً عدم کنترل وسیله نقلیه توسط راننده منجر به واژگونی اتوبوس شده است، اظهار کرد: با این وجود،‌ نظر نهایی طبق مقررات، توسط همکاران محترم پلیس راه کشور با بررسی همه جوانب تعیین واعلام خواهد شد.
 
وی با این اتوبوس ساعت 23:45 دقیقه چهارشنبه هجدهم دی ماه از پایانه شرق تهران به مقصد استان گلستان-شهر کلاله حرکت کرده بود، افزود:‌ساعت 2:35 دقیقه روز پنجشنبه این اتوبوس در جاده فیروزکوه واژگون می شود. در سه دقیقه آخر پیمایش مسیر به دلیل از کار افتادن ترمز، راننده قادر به کنترل وسیله نقلیه نشده و اتوبوس با سرعتی حدود 145 کیلومتر در ساعت پس از اینکه ابتدا با حفاظ‌های سمت چپ و سپس با حفاظ‌های سمت راست موجود در کناره جاده برخورد کرده، از جاده خارج و در کناره رودخانه موجود در حاشیه جاده، واژگون شده‌است.
 
وی تصریح کرد:‌ متاسفانه به دلیل سرعت بالا و شدت حادثه واژگونی اتوبوس و سقوط به حاشیه رودخانه مجموعاً در سر صحنه و در بیمارستان تا عصر روز پنج‌شنبه 19 دی‌ماه، حدود 18 نفر از مسافران این اتوبوس جان خود را از دست داده‌اند و حدود 24 نفر نیز مجروح شده اند که تحت درمان و معالجه قرار دارند.
 
معاون حمل‌ونقل سازمان راهداری با اشاره به مشخصات جاده فیروزکوه گفت: نوع راه چهارخطه جداشده با حفاظ و همینطور برخوردار ازمجموعه علائم ایمنی، خط‌ کشی و مسیر نما بوده و همچنین شرایط سطح راه در زمان وقوع حادثه کاملا خشک و مناسب بوده است.  رانندگان اول و دوم اتوبوس در بررسی‌های اولیه هر دو دارای کارت هوشمند و شرایط لازم برای رانندگی اتوبوس بوده‌اند و اتوبوس دارای کارت معاینه فنی بوده است.
 
قربانی یادآور شد: جدا از رسیدگی که توسط مرجع قضایی طبق گزارش رسمی کروکی پلیس راه انجام خواهد شد،‌ پیرو دستور وزیر  راه و شهرسازی و بر مبنای بررسی کارشناسی و تکمیلی که در دست انجام است، رسیدگی و پیگیری لازم از سوی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای در قالب کمیسیون ماده 12 برای رسیدگی به عملکرد شرکت تعاونی مسافری مربوطه و هر گونه قصورهای احتمالی انجام خواهد شد.
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head