نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۱:۵۲
کد خبر: ۱۱۷۱۱۶
2020 January 10 - ۱۰:۰۹ - ۲۰ دی ۱۳۹۸ تاریخ انتشار:
وقتی چشم بادامی ها شوخی جنگ را جدی گرفتند
پدال نیوز: چند روز پیش و درست با حمله تروریستی آمریکا به خودروی شهید سلیمانی شاید کمتر کسی تصور می کرد که همکاران چشم بادامی خودروسازان ایرانی به یکباره تصمیم به برگشتن بگیرند.
به گزارش پدال نیوز به نقل از خودروکار، با جمله تروریستی آمریکا به خودروی فرمانده ارشد نظامی کشورمان و شهادت سردار سلیمانی و بعد از آن ریزش باران موشکی ایران بر اردوگاه نظامی آمریکا در عراق، مدیران و کارکنان چینی حاضر در تهران پاسپورت های خود را از کمدهایشان درآوردند و با اولین پرواز تهران را به مقصد پکن ترک کردند.
 
جالب ماجرا اینجاست که برخی از چینی های همکار خودروسازان ایرانی قول و قرارهای خود را هم فراموش کردند و به یکباره قصد رفتن کردند.
 
خبر ناگواری که یکبار دیگر نشان می دهد خودروسازی ایران باید برای یکبار هم که شده روی پای خود بایستد و با خودکفایی و داخلی سازی قطعات اصلی از جمله موتور اینگونه در این بزنگاه ها دست در حنای خودروسازان خارجی باقی نماند.
 
خودروسازی مغموم ایران سالها پیش از چینی ها شروع به مونتاژ و تولید خودرو کرده بود و حالا با گذر این سالیان متمادی همچنان مانند پرنده ای بال و پر شکسته منتظر رسیدن آذوقه از طرف شرکای نیمه راه خود مانده است، شرکایی که آستانه تحملشان از ۸ سال جنگ و تحریم های سخت چندین ساله حالا به شلیک چند موشک کوتاه برد محدود شده است.
 
این آمد و رفتن ها قطعا یک پیام آشکار برای خودروسازان و‌مدیران این صنعت دارد و آن هم لزوم داخلی سازی قطعات و نودکفایی در تولید قوای محرکه خودروهاست، معضلی که در اکثر خودروسازی های ایران به یک چالش اصلی تبدیل شده و هربار با رفتن شرکای خارجی این خطوط تولید آنهاست که تخلیه می شود و با کاهش شدید تیراژ تولید مواجه می شوند.
 
آنچه مسلم است صنعت خودرو ایران در حال حاضر شاید در سخت ترین شرایط ممکن تاریخ خود به سر می برد، صنعتی که هم از سوی شرکای خارجی و حتی نوپا های چینی تنها گذاشته شده است و هم هنوز نتوانسته روی پا خود بایستد و در عرصه این صنعت مهم حتی مانند کشورهای هم تراز خود منطقی و قدرتمند عمل کند.  
 
حال باید دید در این بزنگاه تاریخی صنعت خودروی ایران کدام مسیر را برای خود انتخاب می کند، ماندن در جاده خاکی و پر سنگلاخ فعلی و یا ترمیم نقاط قوت و ظرفیت ها و در کنار آن آسفالت کردن مسیر خودکفایی، اکنون انتخاب با مدیران و تصمیم گیران اصلی این صنعت است.
 


rbox
خبر فارسی
lbox
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
مجی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۰
0
0
بهتر با این ماشینهای اشغال
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head