نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۸
کد خبر: ۱۱۷۰۹۷
2020 January 09 - ۱۰:۱۷ - ۱۹ دی ۱۳۹۸ تاریخ انتشار:
دبیر انجمن واردکنندگان خودرو
پدال نیوز: دبیر انجمن واردکنندگان گفت: برخی از نمایندگان به دنبال آزاد کردن واردات خودرو هستند اما با توجه به شرایطی که به وجود آمده به نظر نمی‌رسد دولت بتواند خود را وارد چنین فضایی بکند.
به گزارش پدال نیوز؛ مهدی دادفر درباره خبر‌هایی مبنی بر آزاد شدن واردات خودرو در سال آینده، اظهار کرد: برخی از نمایندگان مجلس به ممنوعیت واردات اعتراض و اعلام کرده بودند سعی خواهیم کرد سال آینده واردات را آزاد کنیم.
 
دبیر انجمن واردکنندگان خودرو افزود: از آنجایی که دولت در لایحه بودجه سال آینده درآمد خود از واردات خودرو را صفر در نظر گرفته است، نمایندگان سعی می‌کنند میزان درآمدی را از این طریق برای دولت در نظر بگیرند که فعالان حوزه کسب و کار خودرو در بخش تجاری که با ورشکستگی و تعطیلی کسب و کار مواجه شدند، مشکلشان برطرف شود.
 
وی با بیان اینکه این روندی است که از سوی برخی از نمایندگان در حال پیگیری است، گفت: اکنون با شرایطی که وجود دارد به نظر نمی‌رسد دولت بتواند خود را وارد چنین فضایی بکند.
 
دادفر ادامه داد: البته دولت به سختی می‌تواند از درآمد‌های تعرفه‌ای و مالیاتی و دیگر درآمد‌های حاصل از واردات خودرو چشم پوشی کند.
 
دبیر انجمن واردکنندگان خودرو تصریح کرد: این نوع درآمد، درآمد‌های کلان و سهل الوصولی برای دولت است و دولتی‌ها برای اینکه واردات وجود داشته باشد به آن رغبت بیشتری دارند اما، باید کفه دیگر ترازو مانند تضاد منافع، مالکیت دو خوروسازی و تحریم‌های ناجوانمردانه را نیز در نظر گرفت.
 
وی تاکید کرد: دولت در گذشته بهتر می‌توانست این وضعیت را مدیریت کند و به جای ممنوعیت واردات، حجم واردات خودرو را کمتر می‌کرد تا کسب و کار‌ها در این حوزه تعطیل نشوند.
 
دادفر همچنین درباره آخرین وضعیت خودرو‌های دپو شده در گمرک اظهار کرد: همچنان ۵ هزار و ۱۰۸ خودرو در گمرکات باقی مانده و درباره آنها هیچ تصمیمی گرفته نشده است.
 
دبیر انجمن واردکنندگان خودرو گفت: با تمام مسئولان در این باره مذاکره شده و مشخصا وظیفه پیشنهاد دهنده آزادسازی خودرو‌ها  که حدود دو سال در گمرک مانده، هنوز بلاتکلیف مانده است.
 
وی گفت: مردمی که پول این خودرو‌ها را از یکسال و نیم قبل پرداخت کردند همچنان منتظر مشخص شدن وضعیت این خودرو‌ها هستند.
 
 
 
انتهای پیام/
 
میزان

rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head