نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۱۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۴
کد خبر: ۱۱۶۷۷۹
2020 January 03 - ۱۳:۲۹ - ۱۳ دی ۱۳۹۸ تاریخ انتشار:
بررسی دقیق‌تر ۵ نماد از گروه خودرویی؛
پدال نیوز: گروه خودرویی معاملات دومین هفته دی ماه ۹۸، علی رغم رشد تمامی نمادهای بازار با شرایط مطلوبی روبرو نبود و بیشتر توجه سهامداران در این هفته معطوف به نمادهای کوچک بوده است.
به گزارش پایگاه خبری پدال نیوز، روند گروه خودرویی در دومین هفته دی ماه ۹۸، پابه پای رشد بازار به دلیل اینکه بیشتر تمرکز بازار روی نمادهای کوچک پیش نرفت و نمادهایی که فعالیت بیشتر و گزارشات بهتر داشتند در صدر توجه سهامداران قرار گرفتند، ولی گزارشات گروه خودرویی برای سهامداران چندان مطلوب نبود به همین شاهد رشد خاصی در ارزش سهام این گروه نبودیم.

به علاوه گروه قطعه سازی شرایط بهتری را نسبت به گروه خودرویی پیشت سر گذاشتند و شاهد اقبال بازار به سمت این گروه بودیم؛ در حال حاضر منتظر گزارشات ۹ ماهه شرکت های خودروساز و همچنین خبرهای مربوط به افزایش سرمایه در این گروه از محل تجدید ارزیابی هستیم.

بررسی دقیق‌تر ۵ نماد از گروه خودرویی به شرح زیر است:

حجم سهام گروه سایپا به ۱۹۱ میلیون افزایش یافت

سهام گروه سایپا این هفته مورد معامله قرار گرفت و از ۱۴ هزار ۵۱۵ سهم در ابتدای هفته به ۱۲ هزار و ۷۸۳ سهم اُفت کرد، حجم سهام این گروه از ۱۸۹ میلیون و ۸۳۴ سهم به ۱۹۱ میلیون و ۷۷۱ سهم افزایش یافت.

درصد تغییرات قیمت پایانی در ابتدای هفته با روند مثبت ۱.۲ درصد و پایان هفته به اُفت ۳.۶۱ روبه‌رو بوده است.

حرکت گروه خودرویی در لاین کندروی تالار شیشه‌ای/ سهام قطعه سازان رشد کرد+ نمودار
 

سهام گروه ایران خودرو به 24 میلیون اُفت کرد

سهام گروه ایران خودرو در این هفته مورد معامله قرار گرفت و از ۵ هزار و ۹۵۰ سهم در ابتدای هفته به ۴ هزار و ۸۴۹ کاهش یافت و حجم از ۲۹ میلیون و ۴۴۲ سهم با اُفت به ۲۴ میلیون و ۳۳۶ سهم رسید.

درصد تغییرات قیمت پایانی در ابتدای هفته با روند صعودی ۰.۸۵ درصدی روبه‌رو شد که این روند در پایان هفته به رقم منفی ۱.۳۱ درصدی رسید.
 
حرکت گروه خودرویی در لاین کندروی تالار شیشه‌ای/ سهام قطعه سازان رشد کرد+ نمودار
 
 اُفت ۳.۲۶ درصدی ارزش سهام گروه زامیاد

سهام گروه زامیاد نیز با قرارگیری در صف معاملات با ۸ هزار و ۴۹۰ سهم در ابتدای هفته به ۷ هزار و ۷۵۰ سهم اُفت کرد و حجم از ۱۴۱ میلیون و ۸۰۱ با روند کاهشی به ۱۰۶ میلیون و ۲ سهم رسید.

درصد تغییرات قیمت پایانی در ابتدای هفته با روند مثبت ۴.۵۳ درصدی روبه‌رو شد که این روند در پایان هفته به کاهش ۳.۲۶ درصدی رسید.

حرکت گروه خودرویی در لاین کندروی تالار شیشه‌ای/ سهام قطعه سازان رشد کرد+ نمودار
 

حجم سهام گروه پارس خودرو به ۱۳۶ میلیون رشد کرد

سهام گروه پارس خودرو در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت و تعداد آن از ۱۰ هزار و ۷۸۵ سهم در ابتدای هفته به ۷ هزار و ۹۳۵ سهم افزایش یافت و حجم آن نیز از ۱۸۹ میلیون و ۵۰۹ سهم با رشد به ۱۳۶ میلیون و ۶۳۷ سهم رسید.

درصد تغییرات قیمت پایانی در ابتدای هفته با روند مثبت ۲.۷۲ درصدی روبرو شد که این روند در پایان هفته به رقم نزولی ۳.۲۱ درصدی رسید.

حرکت گروه خودرویی در لاین کندروی تالار شیشه‌ای/ سهام قطعه سازان رشد کرد+ نمودار
 

 سهام گروه بهمن ۲.۴۱ درصد اُفت کرد

سهام گروه بهمن در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت و تعداد آن از ۲ هزار و ۴۸۱ سهم در ابتدای هفته به یک هزار و ۴۷۳ سهم کاهش یافت و حجم آن نیز از ۳۵ میلیون و ۸۳۴ سهم با کاهش به ۲۱ میلیون و ۲۶ سهم رسید.

درصد تغییرات قیمت پایانی در ابتدای هفته با روند مثبت ۴.۴۷ درصدی روبه‌رو شد که این روند در پایان هفته به کاهش ۲.۴۱ درصدی رسید.
 
حرکت گروه خودرویی در لاین کندروی تالار شیشه‌ای/ سهام قطعه سازان رشد کرد+ نمودار

برای سهام گروه سایپا دیزل و سهام گروه ایران خودرو دیزل معامله‌ای صورت نگرفت.

همایون دارابی کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با میزان بیان کرد: بازار سرمایه این هفته روند مثبتی را پشت سرگذاشت و شاهد رشد یکپارچه نمادها در تالار شیشه‌ای بودیم و شاخص بورس هم توانست از 380 هزار واحد عبور کند که این رکورد بسیاری خوبی را در بازار رقم زد.

وی افزود: گروه خودرویی پابه پای بازار پیش نرفت به دلیل اینکه بیشتر تمرکز بازار روی نمادهای کوچک بود و نمادهایی که فعالیت بیشترو گزارشات بهتر داشتند در صدر توجه سهامداران قرار گرفتند، ولی گزارشات گروه خودرویی برای سهامداران چندان مطلوب نبود به همین شاهد رشد خاصی در ارزش سهام این گروه نبودیم.

این کارشناس بازار سرمایه اظهار کرد: گروه قطعه سازی شرایط بهتری را نسبت به گروه خودرویی پیشت سر گذاشتند و شاهد اقبال بازار به سمت این گروه بودیم؛ در حال حاضر منتظر گزارشات ۹ماهه شرکت های خودروساز و همچنین خبرهای مربوط به افزایش سرمایه در این گروه از محل تجدید ارزیابی هستیم.


rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head