نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۲۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۰:۴۵
کد خبر: ۱۱۵۶۳۸
2019 December 14 - ۱۴:۰۳ - ۲۳ آذر ۱۳۹۸ تاریخ انتشار:
عضو هیات مدیره انجمن CNG :
پدال نیوز: عضو هیات مدیره انجمن CNG کشور گفت: هم اکنون حدود ۲۵۰۰ جایگاه CNG در کشور احداث شده و ۱۲۰ جایگاه هم در حال راه اندازی است.
به گزارش پدال نیوز، نادر آخوندی گفت: هم اکنون در کشورمان نزدیک به 2500 جایگاه CNG توسط وزارت نفت احداث شده و احداث 120 جایگاه هم در حال انجام است. حدود 1300 جایگاه تحت مالکیت شهرداری‌های سراسر کشور است که می توان با این تعداد جایگاه روزانه بیش از 40 میلیون متر مکعب سوخت خودرو‌های دوگانه سوز را تامین کرد.
 
او بیان کرد: این جایگاه‌ها با 50 درصد ظرفیت فعال هستند و از طرفی بعد از شروع مجدد تحریم‌های ظالمانه علیه کشورمان فعالان این صنف به دلیل افزایش سرسام آور قیمت قطعات و هزینه‌های استانداردسازی و همچنین اورهال تجهیزات با مشکلات شدید مالی مواجه هستند که انتظار می رود سازمان برنامه و بودجه نسبت به افزایش کارمزد جایگاه‌های CNG اقدامات موثری را انجام دهد.
 
عضو هیات مدیره انجمن CNG کشور افزود: البته انجمن صنفی CNG کشور در این زمینه نامه‌های متعددی را به سازمان برنامه و بودجه ارسال کرده که تاکنون هیچگونه اقدامی از طرف سازمان برنامه و بودجه صورت نگرفته است. یکی از مشکلاتی هم که بهره برداران جایگاه‌های CNG با آن مواجه هستند عدم همکاری شهرداری‌های سراسر کشور است که علیرغم ارسال نامه‌های سازمان شهرداری‌ها مبنی بر همکاری شهرداری‌ها با بهره برداران در شرایط سخت تحریمی متاسفانه ما همچنان در این خصوص مشکلات عدیده‌ای داریم.
 
آخوندی گفت: به دلیل اینکه در سال 97 با افزایش بی سابقه قیمت قطعات، همکاران ما با زیان انباشته مواجه شدند که انتظار داشتیم در شرایط سخت تحریمی شهرداری‌ها همکاری کنند اما بدون توجه به شرایط اقتصادی کشورمان هیچگونه همکاری نداشتند و حتی مشکلاتی هم برای این صنف زحمتکش بوجود آورده اند.
 
او ادامه داد: البته در این خصوص نامه‌ای به سازمان بازرسی و دادستان کل کشور هم ارسال کرده ایم و تقاضا داریم ریاست قوه قضایٔیه هم به مشکلات این صنف با شهرداری‌ها دستور رسیدگی صادر کنند. به دلیل اینکه کشورمان در شرایط سخت تحریمی به سر می‌برد و طبق فرمایشات مکرر مقام معظم رهبری همه باید در کنار هم همکاری کنند تا مشکلاتی بوجود نیاید که شهرداری‌ها مغایر این عمل کردند.
 
 
منبع: مهر
 
انتهای پیام/
 


rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head