نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۷:۱۴
کد خبر: ۱۱۵۳۸۴
2019 December 09 - ۱۵:۰۷ - ۱۸ آذر ۱۳۹۸ تاریخ انتشار:
پدال نیوز- متخصصان خطوط هواپیمایی فرانسه اولین خودرو حمل چمدان بدون راننده را در فرودگاه تولوز- بلاگناک با موفقیت مورد آزمایش قرار دادند.
به گزارش پدال نیوز- متخصصان خطوط هواپیمایی فرانسه اولین خودرو حمل چمدان بدون راننده را در فرودگاه تولوز- بلاگناک با موفقیت مورد آزمایش قرار دادند.
ساخت اولین خودرو حمل بار بدون راننده

به گزارش  ایرنا ، این وسیله نقلیه که Autonom Tract AT135  نام دارد، توسط شرکت Charlatte Autonom طراحی و ساخته شده و قادر است با استفاده از حسگرها مسیر خود را بیابد. این وسیله به‌منظور افزایش سرعت و امنیت انتقال چمدان‌ها بین هواپیما و سیستم تفکیک بار فرودگاه طراحی شده است.
این وسیله به‌گونه‌ای طراحی شده که هم به صورت خودکار عمل می‌کند و هم می‌توان آن را به صورت دستی کنترل کرد. به همین علت شباهت زیادی به خودروهای استاندارد حمل چمدان در فرودگاه دارد. اما این وسیله به یک کامپیوتر پیشرفته، پنج لایه لیدار، دوربین‌هایی در جلو و عقب و سیستم ناوبری GPS مجهز است. این وسیله نیروی محرکه خود را از یک باتری دریافت می‌کند و قابلیت حمل 25 تن بار را با حداکثر سرعت 24 کیلومتر در ساعت دارد.
پس از بارگیری، مقصد این وسیله با استفاده از یک نمایشگر لمسی تعیین می‌شود تا به طور خودکار چمدان‌ها را به هواپیما برساند. پس از رسیدن به هواپیما به طور خودکار متوقف می‌شود تا چمدان‌ها تخلیه شوند و سپس به محل تفکیک چمدان‌ها در فرودگاه باز می‌گردد تا مجددا بارگیری شده و اطلاعات جدید ترافیک فرودگاه را دریافت کند.

rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head