نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۶
کد خبر: ۱۱۵۳۷۶
2019 December 09 - ۱۲:۳۴ - ۱۸ آذر ۱۳۹۸ تاریخ انتشار:
دبیر انجمن خودروسازان ایران مطرح کرد؛
پدال نیوز: نعمت‌بخش گفت: متأسفانه سوخت یورو ۴ در سراسر کشور به درستی توزیع نشده است.
به گزارش پدال نیوز، احمد نعمت‌بخش دبیر انجمن خودروسازان ایران درباره اقدامات انجام شده برای کاهش آلودگی خودروهای سواری، تشریح کرد: روند تولید خودرو‌های داخلی بر اساس مصوبه هیئت وزیران است یعنی بر اساس استاندارد یورو ۴ تولید می‌شود در حالی که سوخت یورو ۴ در سراسر کشور آنچنان که باید توزیع نمی شود.
 
به گفته دبیر انجمن خودروسازان ایران، نداشتن سوخت پاک یکی از علت های اصلی افزایش آلودگی هواست. در کشور این نوع سوخت به میزان کافی توزیع نشده است.
 
دبیر انجمن خودروسازان ایران بیان کرد: متأسفانه  سوخت یورو ۴ در سراسر کشور توزیع نشده است. هم اکنون کاهش آلایندگی محدودیت داریم یعنی اگر بخواهیم به استاندارد یورو ۵ دست یابیم باید سوخت آن را فراهم کنیم.
 
نعمت‌بخش گفت: اکنون سوخت خودرو‌های وارداتی یورو ۷ است اما این نوع سوخت در کشور وجود ندارد. زمانی که این نوع خودروها از سوخت یورو ۴ استفاده می‌کنند موتور این خودرو‌ها آسیب می‌بیند، در نتیجه آلایندگی آن‌ها نیز بیشتر می‌شود، حتی آلایندگی این دسته از خودرو‌ها بیشتر از یورو ۴ خواهد بود.
 
نعمت‌بخش ادامه داد: اکنون سوخت یورو ۵ فراهم نیست و در سراسر کشور توزیع نمی شود در نتیجه باید سنسور‌ها و ایسیو  این خودروها فراهم شود که اکنون ارتباط ما با قطعه‌سازان خارج از کشور قطع است و امکان اینکه این کار را انجام دهیم وجود ندارد.
 
 
منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
 
انتهای پیام/

rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head