نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۵
کد خبر: ۱۱۵۳۶۵
2019 December 09 - ۱۱:۴۶ - ۱۸ آذر ۱۳۹۸ تاریخ انتشار:
پدال نیوز- رئیس هیات‌مدیره کانون جایگاهداران گفت: نرخ تمام شده هر لیتر بنزین برای دولت ۴ تا ۵ هزار تومان است اما اینکه گفته می‌شود بنزین در کشور ما خیلی ارزان است یک تحلیل اشتباه است، بلکه نرخ بنزین باید نسبت به سبد درآمدی مردم سنجیده شود.
به گزارش پدال نیوز به نقل از ایسنا ،  رئیس هیات‌مدیره کانون جایگاهداران اظهار کرد: طبق اطلاعیه شماره 8 شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی مصرف سوخت از 96 تا 98 میلیون لیتر در هشت ماهه اول امسال به 75 میلیون لیتر پس از اجرای طرح سهمیه بندی رسیده و طبق اطلاعات میدانی به‌دست آمده از استانها، بیش از 30 درصد در مصرف بنزین معمولی کاهش داشتیم.
 
همایون صالحی درخصوص مصرف بنزین سوپر گفت: حدود دو سال است که بنزین سوپر به دلیل تحریم‌ها کمتر عرضه شده و بیشتر صادر می‌شود و البته بنزین سوپر در تهران به دلیل مسائل سیاسی به مقدار بیشتری عرضه می‌شود.
 
وی گفت: طبق آخرین آمارها، مصرف بنزین سوپر از یک میلیون لیتر مصرفی به حدود 400 هزار لیتر رسیده است.
 
رئیس هیات‌مدیره کانون جایگاهداران با بیان اینکه مصرف بنزین سوپر به شدت پایین آمده گفت: با ماندن بنزین سوپر در مخزن، فضای خالی مخازن در زیر زمین بیشتر شده و با تغییر حجم، تبخیر افزایش پیدا می‌کند و جایگاهداران هم ضرر خواهند کرد.
 
وی با اشاره به اینکه تغییر قیمت، میزان مصرف را فقط در یک بازه کوتاه‌مدت کاهش می‌دهد بیان کرد: روش منطقی و عقلانی برای کاهش مصرف سوخت توسعه حمل‌ونقل عمومی و زیرساخت‌های مربوطه است.
 
صالحی درخصوص نرخ تمام شده هر لیتر بنزین اظهارکرد: طبق گفته ها، نرخ تمام شده هر لیتر بنزین برای دولت 4 تا 5 هزار تومان است. اینکه گفته می‌شود بنزین در کشور ما خیلی ارزان است یک تحلیل اشتباه است، بلکه نرخ بنزین باید نسبت به سبد درآمدی مردم سنجیده شود.
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head