نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۹
کد خبر: ۱۱۵۳۵۷
2019 December 09 - ۰۹:۳۷ - ۱۸ آذر ۱۳۹۸ تاریخ انتشار:
پدال نیوز: بازارهای جهانی فروش خودرو در بیشتر کشورها و مناطق مختلف جهان با کاهش مواجه شده است.
به گزارش پدال نیوز به نقل از ایسنا، به نظر می‌رسد که میزان فروش خودرو در بازارهای جهانی چندان وضعیت قابل قبول و مناسبی ندارد و بازار خودرو در بسیاری از کشورهای مهم جهان با کاهش قابل توجهی روبرو شده است.

همانطور که پیشتر نیز بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران فعال در حوزه خودرو برآورد و اعلام کرده بودند عوامل مختلفی همچون شرایط مختلف سیاسی، تجاری و اقتصادی که کشورهای مختلف جهان با آن دست و پنجه نرم می کنند، موجب کاهش رشد بازارهای جهانی خودرو خواهد شد، به نظر می رسد که در نه ماهه نخست سال جاری میلادی همین اتفاق افتاده و حال و روز بازارهای فروش خودرو در مناطق و کشورهای مختلف در جهان چندان مناسب گزارش نشده است.

آنها قبلا پیش بینی کرده بودند که بازار فروش خودرو حداقل در شش ماهه نخست سال 2019 با افت و کاهش قابل ملاحظه‌ای روبرو خواهد شد که بیشتر آن تحت تأثیر مسائلی همچون احتمال تداوم جنگ تجاری آمریکا با چین و اروپا و افزایش تعرفه‌های گمرکی که در نهایت منجر به افزایش هزینه‌های خودروسازان و رشد قیمت خودرو در جهان می‌شود، خواهد بود.

با نگاه مختصری بر نمودارهای تهیه و منتشر شده از میزان فروش خودرو، می‌توان دریافت که بجز ژاپن و برزیل، سایر بازارهای مهم جهان با رشدی منفی مواجه بوده است.

بر اساس آمار و گزارش‌های منتشر شده در وب سایت best-selling-cars،  نمودارهای زیر از میزان فروش خودرو در بازار مناطق و کشورهای مختلف که از اهمیت بالایی برخوردارند، تهیه و ارائه شده است که در زیر به مروری بر اطلاعات آن خواهیم پرداخت:

میزان فروش خودرو در بازار اروپا در بازه زمانی سه ماهه نخست تا سوم سال جاری میلادی، 12 میلیون و 115 هزار و 900 دستگاه بوده این در حالیست که این رقم در مدت مشابه سال گذشته 12 میلیون و 304 هزار و 700 دستگاه ثبت شده بوده است. این بدان معناست که میزان فروش خودرو در بازار کشورهای اروپایی از ابتدای سال 2019 میلادی تا پایان فصل سوم آن، با کاهش 1.6 درصدی روبرو شده است.

از دیگر بازارهای مهم و حائز اهمیت صنعت خودرو می توان به ایالات متحده آمریکا، ژاپن، چین، روسیه ، برزیل و هند اشاره کرد که همواره کارشناسان و تحلیلگران با بررسی آمار و ارقام مربوط به فروش خودرو در بازار کشورهای مذکور، به روند و الگوهای ثابتی دست پیدا کرده و با انتشار آنها در رسانه های خبری، سعی دارند به شرکت های خودروسازی و تمامی صنایع وابسته به آنها برای افزایش یا کاهش تولیدات آتی هشدار دهند.

میزان فروش خودرو در بازار روسیه در بازه زمانی نه ماهه نخست سال جاری میلادی، یک میلیون و 271 هزار و 400 دستگاه بوده در حالی که این رقم در مدت مشابه سال قبل، یک میلیون و 297 هزار و 400 دستگاه بوده است. به عبارتی دیگر، بازار خودروی روسیه با یک افت 2 درصدی در این بازه زمانی مواجه شده است.

در بازار ایالات متحده آمریکا نیز با یک کاهش 1.1 درصدی نسبت به مدت مشابه سال 2018، از 12 میلیون و 709 هزار و 100 دستگاه به 12 میلیون و 841 هزار و 700 دستگاه رسیده است.

در بازار خودروی ژاپن نیز 3 میلیون و 441 هزار و 200 دستگاه در این بازه زمانی به فروش رفته است که نسبت به نه ماهه نخست سال گذشته که معادل 3 میلیون و 367 هزار و 300 دستگاه بوده ، 2.2 درصد رشد و افزایش پیدا کرده است.

برزیل میزبان بیشترین رشد و افزایش در میان بازار کشورهای مهم مشتریان خودرو بوده است به گونه ای که میزان فروش خودرو در این کشور واقع در آمریکای جنوبی، از یک میلیون و 783 هزار دستگاه به یک میلیون و 940 هزار و 200 دستگاه رسیده و رشدی معادل 8.8 درصدی را برای خود به صبت رسانده است.

این در حالیست که هند و چین در این بازه زمانی 9 ماهه نخست سال 2019 میلادی، شاهد بیشترین افت و کاهش در میزان فروش خودرو بوده اند.

میزان فروش خودرو در بازار هند از دو میلیون و 605 هزار و 800 دستگاه به دو میلیون و 177 هزار و 500 دستگاه رسیده و 16.4 درصد کاهش یافته است.

میزان فروش خودرو در چین نیز با یک کاهش 11.6 درصدی، از 16 میلیون و 922 هزار و 600 دستگاه به 14 میلیون و 963 هزار دستگاه رسیده است.

rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head