نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۳:۰۹
کد خبر: ۱۱۵۱۲۸
2019 December 04 - ۱۷:۴۴ - ۱۳ آذر ۱۳۹۸ تاریخ انتشار:
معاون شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی مطرح کرد؛
پدال نیوز- قاسمیر گفت: بر اساس مصوبه، بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار دستگاه انواع خودرو‌های عمومی، مشمول اجرای گاز سوز کردن خودروها می‌شوند.
به گزارش پدال نیوز به نقل از  باشگاه خبرنگاران جوان، حمید قاسمی معاون شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی، در تشریح جزئیات مصوبه نشست فوق العاده شورای اقتصاد گفت: بر اساس مصوبه شورای اقتصاد بیش از یک میلیون و 400 هزار دستگاه انواع خودرو‌های عمومی مشمول اجرای این طرح ( گاز سوز کردن خودروهای عمومی) می‌شوند.
 
معاون مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران افزود: با اجرای این طرح به همه خودرو‌های عمومی بنزین سوز تسهیلات پرداخت می‌شود تا نسبت به دوگانه سوز کردن اقدام کنند سپس بعد از تبدیل خودرو‌های عمومی بنزین‌سوز، سهمیه بنزین این خودرو‌ها به دوگانه سوز کاهش می‌یابد.
 
وی تصریح کرد: همه وانت بار‌های سبک و سنگین، تاکسی‌ها، ون‌ها، مسافربر‌های شخصی مشمول اجرای این طرح ملی می‌شوند.
 
قاسمی اضافه کرد: با اجرای این طرح پیش‌بینی می‌شود، تقاضا برای مصرف روزانه سی‌ان‌جی بین 18 تا 20 میلیون مترمکعب در روز افزایش یابد و به همین نسبت هم مصرف روزانه بنزین کشور کاهش می‌یابد و عملا با اجرای این طرح ضمن استفاده بیشتر از ظرفیت افزایش تولید گاز و زیرساخت‌های صنعت سی‌ان‌جی، مصرف بنزین کشور بدون کوچکترین تغییری در قیمت مدیریت می‌شود.
 
معاون مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با اعلام اینکه برآورد تقریبی اجرای این طرح ملی حدود 600 میلیون دلار برآورد می‌شود، گفت: هزینه سرمایه‌گذاری این طرح از محل صرفه‌جویی در مصرف بنزین و صادرات این فرآورده نفتی جبران می‌شود که علاوه بر دستاورد‌های زیست محیطی و کاهش مصرف سوخت مایع، منجر به ارزآوری قابل توجهی برای اقتصاد کشور در شرایط تحریم‌های غیرقانونی خواهد شد.
 
وی با تاکید بر اینکه اجرای این طرح معادل تولید بنزین 1.5 برابر پالایشگاه ستاره خلیج فارس برای کشور سوخت آزاد می‌کند، گفت: به عبارت دیگر به جای صرف هزینه‌های چند میلیارد دلاری ساخت پالایشگاه با هدف تولید بنزین در کشور با یک طرح 600 میلیون دلاری هم زمینه افزایش تقاضا برای سی‌ان‌جی فراهم می‌شود و هم مدیریت بیشتر مصرف بنزین امکان‌پذیر خواهد شد.
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head