نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۲۵ تير ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۴
کد خبر: ۱۱۵۱۰۲
2019 December 04 - ۱۲:۰۴ - ۱۳ آذر ۱۳۹۸ تاریخ انتشار:
دانستنی‌های حقوقی؛
پدال نیوز یکی از مهمترین سوالاتی که برای شهروندان پیش می‌آید این است که آیا تصادف بدون گواهینامه در صورتی که منجر به فوت فردی شود، قتل غیر عمد است!
به گزارش پدال نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، رانندگی با وسایل نقلیه و تصادف با افراد همواره یکی از خطرناک ترین حوادثی است که به وقوع می‌پیوندد، زیرا گاهی اوقات تصادف ممکن است منجر به فوت افراد شود.
 
متاسفانه بسیاری از افرادی که از قوانین آگاه نیستند می‌گویند اگر کسی گواهینامه رانندگی نداشته باشد و با فردی تصادف کند که سبب مرگ او شود قتل عمد انجام داده ، اما در واقع باید گفت که این ادعا به هیچ وجه صحت ندارد و تصادف فردی که گواهینامه ندارد مصداق قتل عمد نیست.
 
اینکه فردی بدون داشتن گواهینامه اقدام به  رانندگی کرده و با فردی  تصادف کند  که  منجر به فوت او شود قتل عمد انجام نداده است و بر اساس قانون باید مجازات شود.
رانندگی بدون گواهینامه چه مجازاتی دارد؟
 
این فرد به دلیل آن که بدون گواهینامه رانندگی کرده مرتکب جرم شده است و از سوی دیگر  به دلیل آنکه در راستای  تصادف او فرد  فوت شده  علاوه بر پرداخت دیه  فرد خاطی به حداکثر دو سال حبس هم محکوم خواهد شد.
 
حتی اگر فرد گواهینامه داشته باشد و با فردی تصادف کند که منجر به مرگ او شود علاوه برپرداخت دیه بین 6 ماه تا 2 سال باید حبس بکشد.
 
 
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head