نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۲۳ تير ۱۳۹۹ - ۰۶:۰۷
کد خبر: ۱۱۴۹۳۹
2019 December 02 - ۰۷:۵۷ - ۱۱ آذر ۱۳۹۸ تاریخ انتشار:
سلیمی:
پدال نیوز: سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها تاکید کرد که اجرای قانون هوای پاک نقش موثری در کنترل آلودگی هوای کلانشهرها داشته و باید بعد نظارتی قوی بر اجرای این قانون اعمال شود.
به گزارش پدال نیوز به نقل از ایسنا ، اصغر سلیمی  با اشاره به ضرورت اجرایی شدن قانون هوای پاک به منظور کاهش آلایندگی کلانشهرها، بیان کرد: متاسفانه هر ساله در فصول سرد سال شاهد هستیم که آلودگی هوا شدت گرفته و باعث تعطیلی مدارس می شود. از سوی دیگر این آلودگی سلامتی افراد جامعه را نیز تحت تاثیر قرار می دهد.
 
وی در ادامه اظهار کرد: مجلس با تصویب قانون هوای پاک، زمینه را برای انجام اقدامات عملی به منظور کاهش آلودگی در کلانشهرها فراهم کرده است ولی متاسفانه آنطور که باید و شاید این قانون اجرایی نشده است. در بعد قانونی نیز ایرادی در این قانون وجود ندارد ولی در بعد نظارت بر اجرای این قانون، ضعیف عمل شده است.
 
نماینده مردم سمیرم در مجلس تصریح کرد: باید نظارت بر اجرای این قانون دقیق تر و سختگیرانه تر باشد و با متخلفین نیز برخورد لازم صورت گیرد. از سوی دیگر در بخش هایی از این قانون به نوسازی ناوگان حمل و نقل و هم چنین استفاده از خودروهای هیبریدی اشاره شده است اما به دلیل شرایط تحریمی شاید بخش هایی از اجرای این قانون با مشکل روبرو شود.
 
این عضو فراکسیون مستقلین مجلس در ادامه تاکید کرد: اما به طور کلی با تکیه بر توانمندی های داخلی بخش اعظمی از این قانون قابل اجرا است و می تواند بخش زیادی از مشکلات آلودگی هوا در کلانشهرها را برطرف کند.
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head