نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۱۲ تير ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۷
کد خبر: ۱۱۴۹۲۳
2019 December 01 - ۱۴:۵۳ - ۱۰ آذر ۱۳۹۸ تاریخ انتشار:
پدال نیوز- رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران گفت: با توجه به شرایط، افزایش کرایه‌های تاکسی تا پایان سال بعید است.
به گزارش پدال نیوز به نقل از  تسنیم؛ محمد علیخانی در حاشیه جلسه امروز شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران درباره فیلتر دوده بر روی اتوبوس‌ها اظهار کرد: ما در گذشته نسبت به نصب فیلترهای دوده مخالفت‌هایی را در صحن شورا داشتیم و در واقع صحبت ما حذف دلالان از خرید فیلتر دوده بود.
 
وی افزود: در ادامه نیز شاهد بودیم که سازندگان اتوبوس‌های دوکابین متناسب با موتورهای اتوبوس‌ها، فیلترهایی را نصب کردند و خوشبختانه ما شاهد حذف دلالان از فرآیند فیلتر دوده هستیم.
 
رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران گفت: هم‌اکنون نیز دلالان از فرآیند خرید فیلترهای دوده حذف شده‌اند و شرکت‌های سازنده اتوبوس‌های دوکابین، فیلترهای مناسبی را نصب می‌کنند که این کار نیز از محل اعتبارات شورا در سال 87 است.
 
علیخانی درباره وضعیت حمل و نقل عمومی و ساماندهی آن گفت: بر اساس قانون دستگاه‌های مختلف در ارتباط با ساماندهی حمل و نقل وظیفه دارند و مصوبات زیادی را نیز در این زمینه داریم که البته در این مصوبه اصلاً وظایفی برای شهرداری پیش‌بینی نشده است و باید مجلس شورای اسلامی در نحوه اجرای قوانین وضع شده نظارت کند و با دستگاه‌هایی که به وظایف خود عمل نمی‌کنند، برخورد کند.
 
وی با اشاره به اینکه مدیریت شهری درباره تعطیلی روزهای آلوده مسئولیتی را ندارد، گفت: ما زمانی که دوستانمان در حمل و نقل آمارهایی از کاهش آلودگی هوا ارائه می‌کردند به آنها گفتیم که باید در انتظار فصل پاییز ماند و آن زمان مشخص می‌شود که یک طرح موفق بوده یا خیر و در واقع باید به این موضوع اشاره کرد که یک طرح به تنهایی نمی‌تواند مشکل آلودگی را برطرف کند.
 
رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران درباره افزایش کرایه‌های حمل و نقل گفت: افزایش نرخ کرایه‌ها برای رانندگان به حق است به هر حال باید برای تامین رانندگان به فکر باشیم که هم اکنون 12 تا 13 لیتر بنزین برای رانندگان تاکسی پیش‌بینی شده است و در خصوص افزایش کرایه‌های حمل و نقل بعید می‌دانم تا پایان سال افزایش یابد و پیش‌بینی می‌شود که افزایش کرایه‌ها در سال آینده محقق شود.
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head