نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۲۳ تير ۱۳۹۹ - ۰۶:۵۵
کد خبر: ۱۱۴۹۰۰
2019 December 01 - ۱۱:۰۱ - ۱۰ آذر ۱۳۹۸ تاریخ انتشار:
تداوم آلودگی هوا در شهرهای پرجمعیت کشور تا صبح فردا
پدال نیوز- مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به این‌که آلودگی هوا در شهرهای صنعتی و پرجمعیت کشور تا صبح فردا (۱۱ آذرماه) ادامه دارد، گفت: طی این هفته دو سامانه بارشی به کشور وارد می‌شود.
به گزارش پدال نیوز به نقل از ایسنا ، صادق ضیاییان  اظهار کرد: براساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی امروز (10 آذرماه) در بیشتر مناطق کشور جو پایداری حاکم است که در شهرهای صنعتی و پرجمعیت افزایش غلظت آلاینده‌ها و کاهش کیفیت هوا را به دنبال دارد.
 
به گفته مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از اوایل وقت فردا (11 آذرماه) سامانه‌ای بارشی از غرب وارد کشور می‌شود و سبب بارش باران، گاهی رعدو برق در ارتفاعات و بارش برف، کاهش نسبی دما و وزش باد در غرب، جنوب غرب، بخش‌هایی از شمال غرب می‌شود و به تدریج از بعد از ظهر مرکز و استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز و زاگرس مرکزی را در بر می‌گیرد.
 
وی با بیان این‌که شدت بارش در استان‌های کرمانشاه، لرستان، ایلام، شمال خوزستان، چهارمحال و بختیاری و غرب کردستان است تصریح کرد: از روز سه‌شنبه (13 آذرماه) فعالیت این سامانه بارشی علاوه بر مناطق ذکر شده به شمال شرق، شرق و جنوب کشور می‌رسد؛ البته از شدت بارش در شمال غرب و بخش‌هایی از غرب کاسته می‌شود.
 
وی ادامه داد: روز چهارشنبه (13 آذرماه) نیز در شمال استان‌های اردبیل، آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی و بخش‌های جنوب غرب، جنوب و شمال شرق کشور بارش پراکنده خواهیم داشت و مجددا از روز پنج‌شنبه (14 آذرماه‌) سامانه بارشی دیگری از شمال غرب، غرب و شمال وارد کشور می‌شود.
 
مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در ادامه با اشاره به این‌که از بعد از ظهر فردا (11 آذرماه) و طی روز سه‌شنبه (12 آذرماه) با شمالی شدن جریانات روی دریای خزر بارش باران و در ارتفاعات بارش برف وزش باد، کاهش دما و مواج شدن دریا در استان‌های ساحلی دریای خزر پیش‌بینی می‌شود، گفت: روز چهارشنبه بارش پراکنده در غرب سواحل دریای خزر وجود دارد.
 
ضیاییان در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (11 آذرماه) ابری و غبارآلود و در بعد از ظهر ابری همراه با بارش باران و در ارتفاعات بارش برف با حداقل دمای 6 و حداکثر دمای 11 درجه سانتیگراد و طی روز سه‌شنبه (12 آذرماه) نیز ابری و مه‌آلود در بعضی ساعات بارش باران و در ارتفاعات بارش برف با حداقل دمای 3 و حداکثر دمای 8 درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head