نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۱۴ تير ۱۳۹۹ - ۰۳:۵۶
کد خبر: ۱۱۴۸۶۹
2019 December 01 - ۰۸:۵۵ - ۱۰ آذر ۱۳۹۸ تاریخ انتشار:
پدال نیوز- رئیس سازمان بهزیستی با اشاره به رایزنی‌های صورت گرفته در زمینه اختصاص سهمیه بنزین به معلولان گفت: در این هفته خبرهای خوشی در این زمینه خواهیم داشت.
به گزارش پدال نیوز به نقل از فارس، وحید قبادی دانا رئیس سازمان بهزیستی خانواده‌های محل آن که بسیاری از آنها ژنتیکی دارد، اظهار داشت: نگرانی در این خانواده‌ها وجود دارد که آیا فرزند بعدی آنها نیز دارای معلولیت خواهد بود یا خیر برای بررسی این مسئله غربالگری ژنتیکی خانواده‌های با افراد دارای معلولیت را در نظر گرفته‌ایم.
 
وی ادامه داد: این غربالگری ژنتیکی به صورت رایگان در 4 سال آینده برای یک میلیارد و 500 خانوار دارای معلولیت انجام می‌شود.
 
رئیس سازمان بهزیستی  با اشاره به قانون حمایت از افراد دارای معلولیت که روز چهارشنبه بر مبنای آن اولین تخصیص اعتبار آن از  انجام شده است گفت: کمتر از نیم ساعت پس از تخصیص اعتبار برای توزیع آن در استان‌ها اقدام شد.
 
وی با اشاره به ماده 7 این قانون در خصوص پرستاری افراد دارای معلولیت از ضایعه نخاعی نیز گفت: این مبلغ  با افزایش 2 برابری از 200 هزار تومان به مبلغ 554 هزار تومان رسیده است.
 
 قبادی دانا ادامه داد: در راستای اجرای ماده 27 این قانون، هر فردی که دارای معلولیت شدید و خیلی شدید  و نیازمند شغل است باید حداقل حقوق به وی پرداخت شود و برای اجرای این بند در سال 98 هزار و 800 میلیارد تومان اعتبار نیاز داشتیم که بیش از سه برابر کل سازمان بهزیستی است.
 
وی بیان داشت: با تخصیص این اعتبار  هر سه ماه یک هزار و 480 هزار تومان علاوه بر مسمتری دریافت می‌کنند.
 
رئیس سازمان بهزیستی با اشاره به موافقت سازمان برنامه و بودجه برای تخصیص اعتبار به منظور پرداخت یارانه مراکز نگهداری شبانه روزی  اظهار داشت: از امروز مراحل پرداخت آن آغاز شده است.
 
وی با اشاره به اینکه در سال 97 برای نگهداری هر فرد در این مراکز 640 هزار تومان از طرف دولت پرداخت می‌شود و مبلغی که چند ماه به 770 هزار تومان افزایش یافت تا اینکه در آبان ماه به 920 هزار تومان رسید، گفت: هزار معلول مجهول‌الهویه و دارای والدین غیرموثر در این مراکز نگهداری می‌شوند و یک میلیون و 100 هزار تومان یارانه دریافت خواهند کرد.
 
قبادی دانا با تاکید بر اینکه هدف این سازمان مستمری دادن نیست بلکه به دنبال توانمندسازی معلولان است، بیان کرد: هدف ما این است که یک زندگی کامل همراه با دیگر افراد جامعه و در خانواده برای این افراد فراهم کنیم.
 
وی خاطر نشان کرد: تمام ادارات بهزیستی سراسر کشور موظف به مناسب‌سازی فضاهای اداری خود شده‌اند.
 
رئیس سازمان بهزیستی با اشاره به رایزنی‌های صورت گرفته در زمینه اختصاص سهمیه بنزین به معلولان گفت: در این هفته خبرهای خوشی در این زمینه خواهیم داشت.
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head