نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۱۷ تير ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۵
کد خبر: ۱۱۴۸۲۸
2019 November 30 - ۱۴:۱۹ - ۰۹ آذر ۱۳۹۸ تاریخ انتشار:
مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی مطرح کرد؛
پدال نیوز: مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهرداری تهران گفت: مردم از ما انتظار دارند که تمام اتوبوس‌ها نو باشند، اما باید گفت اتوبوس‌های ما عمر خود را کرده اند.
به گزارش پدال نیوز، پیمان سنندجی در توضیح اظهار نظر محسن هاشمی رفسنجانی رئیس شورای شهر تهران درباره خرابی روزانه ۳۰۰ دستگاه اتوبوس در پایتخت گفت: با توجه به افزایش عمر اتوبوس‌های شرکت واحد خرابی روزانه تعدادی از آن‌ها در خطوط ده گانه اتوبوسرانی امری طبیعی است، زیرا در پایتخت ۶ هزار اتوبوس در حال فعالیت هستند که اگر از تعداد خرابی اتوبوس ها مشاهده خواهیم کرد تنها ۵ درصد اتوبوس ها در طول روز خراب می شوند.
 
مدیر عامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهرداری تهران با تاکید بر این نکته که خرابی ۱۰ درصد از اتوبوس‌ها امری طبیعی است، افزود: امروز سن اتوبوس‌های پایتخت بیش از میانگین عمر متوسط آن است و باید گفت بخش عظیمی از اتوبوس های پایتخت عمر بالای ۱۲ سال دارند.
 
سنندجی با اشاره به این نکته که از سال ۹۰ تا به امروز اتوبوسی به ناوگان شرکت واحد اتوبوسرانی اضافه نشده است، تصریح کرد: پایتخت به ۹ هزار اتوبوس احتیاج دارد و این کسری موجب شده است اقدام های ما برای رفاه حال شهروندان در شرکت واحد به چشم شهروندان نیاید.
 
او با اشاره به اخذ جایزه جهانی به دلیل ارائه خدمات از سوی شرکت واحد اتوبوسرانی گفت: انتظار مردم از اتوبوس‌های شرکت واحد این است که تمیز باشند و سیستم گرمایش و سرمایش آن به درستی عمل کند، اما باید به این نکته توجه کند که هر چه از عمر اتوبوس می‌گذرد هر چه ما آن را تمیز کنیم باز هم تغییری در وضعیت آن ایجاد نمی‌شود.
 
مدیر شرکت واحد اتوبوسرانی شهرداری تهران در پاسخ به این سوال که آیا از سوی دولت و شهرداری تهران برای نوسازی ناوگان اتوبوسرانی اقدامی انجام شده است، گفت: دولت مصوبه‌ای را گذراند که بر اساس آن ظرف مدت ۲ سال، ۵ هزار دستگاه اتوبوس  به ناوگان اتوبوسرانی  پایتخت اضافه شود که متاسفانه هنوز این مصوبه اجرا نشده است.
 
سنندجی افزود: شهرداری تهران در کنار خرید ۸۰ دستگاه اتوبوس دو کابین تعداد ۱۶۰ مینی بوس نیز جهت استفاده در مسیر‌های کم تردد خریداری و به ناوگان حمل و نقل عمومی تزریق کرده است.
 
 
منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
 
انتهای پیام /
 


rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head