نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۱۴ تير ۱۳۹۹ - ۰۳:۴۹
کد خبر: ۱۱۴۳۲۸
2019 November 22 - ۱۶:۱۸ - ۰۱ آذر ۱۳۹۸ تاریخ انتشار:
با الهام از فیلم Blade Runner
پدال نیوز-ایلان ماسک در رویداد جدید تسلا از تراک جدید خود با نام Cybertruck رونمایی کرد.
به گزارش پدال نیوز -ایلان ماسک در رویداد جدید تسلا از تراک جدید خود با نام Cybertruck رونمایی کرد.

سایبرتراک، خودروی جدید تسلا با الهام از فیلم Blade Runner + تصاویر

  • سایبرتراک، خودروی جدید تسلا با الهام از فیلم Blade Runner + تصاویر
  • سایبرتراک، خودروی جدید تسلا با الهام از فیلم Blade Runner + تصاویر
  • سایبرتراک، خودروی جدید تسلا با الهام از فیلم Blade Runner + تصاویر
  • سایبرتراک، خودروی جدید تسلا با الهام از فیلم Blade Runner + تصاویر

 تسلا به تازگی از جدیدترین خط تولید خودروی تمام الکتریکی خود با نام سایبرتراک - Cybertruck رونمایی کرده است. قیمت این خودرو که از فیلم Blade Runner الهام گرفته شده است از 39900 دلار شروع شده و انتظار می‌رود از سال 2021 ساخت آن آغاز شود.
تراک جدید تسلا با نام Cubertruck

ماسک اولین بار انتشار تبلیغات Cybertruck را در اوایل سال 2013 آغاز کرده است. در طول سال‌های متوالی نیز این شرکت نشانه‌هایی از مشخصات این خودرو منتشر کرده و بیشتر آن‌ها به عنوان Cyberpunk و فیلم Blade Runner اشاره داشته‌اند.

خودروی Cybertruck در سه نسخه مختلف عرضه می‌شود. یک مدل تک موتوره آن دارای چرخ‌های محرک در عقب است و همه چرخ‌های خودروی دیگری که موتورو دوگانه دارد متحرک هستند. نسخه آخر نیز مانند مدل دوم است با این تفاوت که از موتور سه‌گانه استفاده می‌کند. رنج سرعت این سه مدل خودرو به ترتیب 250، 300 و 500 مایل اعلام شده است. برای رسیدن سرعت از 0 تا 60 مایل بر ساعت در نسخه سه موتوره تنها به 2.9 ثانیه زمان احتیاج است.

سایبرتراک خودرویی با بدنه مقاوم

ایلان ماسک قول داده است که بدنه تمام فولاد ضد زنگ این خودرو در مقابل ضربات محکم پتک دوام می‌آورد. البته تنها قول او نبود که ما را از این مسئله مطمئن کرد، زیرا این خودرو جلوی چشم همگان در مقابل ضربات پتک دوام آورد. شیشه‌ی این خودرو که از جنس فلز شفاف است نیز دوام بسیار خوبی در مقابل این ضربان از خود نشان داد. البته دو شیشه این خودرو در مقابل ضربات گوی بزرگ فولادی که به سمت آن‌ها پرتاب شد کمی از خود ضعف نشان دادند.

ماسک اکنون مدت‌هاست که درباره این خودرو صحبت می‌کند. از آن موقع نیز قیمت این خودرو را چیزی کمتر از 50 هزار دلار در نظر گرفته است. حدود 100 سال است که تراک‌ها دارای ظاهر مشابه هستند و این تغییر دقیقا بدان معناست که تسلا اعتقاد دارد هر کاری که دوست دارد می‌تواند روی طراحی خودرو‌های خود انجام دهد.

rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head