نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۲۲ تير ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۱
کد خبر: ۱۱۳۷۳۶
2019 November 13 - ۱۶:۴۰ - ۲۲ آبان ۱۳۹۸ تاریخ انتشار:
پدال نیوز- رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی پایتخت گفت: در سه سال گذشته چهار میلیون خودرو در تهران وجود داشته است که این عدد با افزایش ۲۵ درصدی به پنج میلیون در سالجاری رسیده است.
به گزارش پدال نیوز به نقل از ایرنا ، سردار محمدرضا مهماندار مهمترین علت ترافیک و در پی آن آلودگی هوای تهران را افزایش خودروها در این شهر ذکر کرد و افزود: اجرای طرح کاهش آلودگی هوا (طرح زوج و فرد سابق) باعث شده مردم ناچاراً از معابر پیرامونی این طرح مانند اتوبان‌های چمران، مدرس و همت استفاده کنند که همین امر سبب افزایش حجم ترافیک در این نقاط می‌شود.
 
وی اظهار کرد: برگزاری نمایشگاه‌های مختلف در نمایشگاه‌ بین‌المللی تهران که در برخی موارد حجم مراجعه به این آنها زیاد است، باعث شده ترافیک در معابر شمالی پایتخت ایجاد شود اما معابر شمالی کشش این حجم از تردد در یک بازه زمانی محدود را ندارد.
 
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی پایتخت تصریح کرد: عدم پاسخگویی وسایل حمل و نقل عمومی به ویژه در عصرها و مواقع بارانی، یکی دیگر از عواملی است که سبب افزایش ترافیک در روزهای اخیر شده است.
 
مهماندار گفت: این عدم پاسخگویی به مسافران سبب می‌شود مردم ترغیب شوند که از خودروی شخصی استفاده کنند و همین موضوع باعث به وجود آمدن ترافیک می‌شود.
 
وی در پایان خاطرنشان کرد: کمبود حمل و نقل عمومی در عصرها علت ازدحام مسافر در تقاطع‌ها و گلوگاه‌های ترافیکی مانند تقاطع نیایش ـ ولیعصر، میدان ونک ،پل پارک‌وی و ... است که این امر نیز منجر به افزایش ترافیک می‌شود.
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head