نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۱۶ تير ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۲
کد خبر: ۱۱۳۵۹۶
2019 November 11 - ۱۲:۵۱ - ۲۰ آبان ۱۳۹۸ تاریخ انتشار:
پدال نیوز: سخنگو تعزیرات حکومتی: هموطنان در برخی موارد کم توجهی می کنند و آن این است که در دو سال گذشته واردات خودرو ممنوع بوده است و قاعدتا کسانی که اقدام به پیش خرید خودرو می کنند بایستی مراقب باشند.
به گزارش پدال نیوز به نقل از خط بازار"سیدیاسر رایگانی، سخنگو سازمان تعزیرات حکومتی در پاسخ به سوالی مبنی بر کلاه برداری برخی شرکت ها در خصوص پیش فروش خودروهای داخلی پاسخ داد: ما مرجع مجوز پیش فروش و فروش خودرو نیستیم. به صرف اعلام نهاد های زیربط دال بر برخورد سازمان تعزیرات نیست.
 
وی در گفتگو باخط بازار گفت: سازمان صمت بایستی به سازمان تعزیرات حکومتی ابتدا اعلام کند تا زمانی که از جانب متولیان امر اقدامی صورت نپذیرد سازمان تعزیرات حکومتی هیچگونه برخوردی نمی تواند انجام دهد چون سازمان مرجع مجوز نیست.
 
رایگانی افزود: اما ذکر این نکته حايز اهمیت است که هموطنان در برخی موارد کم توجهی می کنند و آن این است که در دو سال گذشته واردات خودرو ممنوع بوده است و قاعدتا کسانی که اقدام به پیش خرید خودرو می کنند بایستی مراقب باشند.
 
وی در خصوص کلاه برداری برخی از شرکت ها خاطر نشان کرد: متاسفانه ابتدا شرکت ها پول مردم را جذب می کنند سپس اقدام به ثبت سفارش می کنند. مردم لازم است وسواس کافی را به خرج بدهند و شرایط را رصد کنند. هموطنان دقت کنند که ما بیش از دوسال است که هیچگونه واردات خودرو نداریم.
 
سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی در پاسخ به سوال دیگری درباره فروش محصولات قاچاق در فروشگاه‌های اینترنتی گفت: متاسفانه فروش کالا در فروشگاه‌های مجازی بلامتولی است و حتی شرکتهایی که امروز به برند تبدیل شده‌اند تقلب در کسب دارند و بر روی اقلام بهداشتی، دارویی و درمانی و همچنین کالاهای مصرفی الکتریکی این فروشگاه‌ها هیچ نظارتی نیست.
 
وی تصریح کرد: تماسهای بسیاری در خصوص تخلفات فروشگاه‌های مجازی داشتیم اما نمی‌دانیم به چه کسی بگوییم یک اتحادیه کل فروش این فروشگاه‌ها را رصد می‌کند اما تاکنون حتی یک پرونده هم ارسال نکردند و حالا که فروشگاه‌های مجازی بدون متولی است مردم خودشان مراقبت کنند
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head