نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۱۲ تير ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۷
کد خبر: ۱۱۳۵۱۹
2019 November 10 - ۱۰:۰۴ - ۱۹ آبان ۱۳۹۸ تاریخ انتشار:
پدال نیوز- جمعی از مالکان خودروهای دپو شده در بندر خرمشهر روز سه‌شنبه در اعتراض به ترخیص نشدن خودروهای خود، با مدیران منطقه آزاداروند درگیر شدند.
به گزارش پدال نیوز به نقل از  ایرنا ، بیش از 50 نفر از مالکان خودروی دپو شده در بندر خرمشهر با تجمع در مقابل ساختمان سازمان منطقه آزاد اروند وارد سرسرای اجتماعات این منطقه شده و پس از شکستن در شیشه‌ای، با چند تن از مدیران این منطقه درگیر شدند.
 
به گفته این افراد، مسئولان منطقه آزاد اروند با وجود برگزاری چندین نشست برای برطرف کردن موانع ترخیص خودروهای وارده شده به منطقه آزاد، تاکنون به وعده‌های خود عمل نکرده‌اند.
 
گفته می‌شود در این درگیری 2 نفر از صاحبان خودرو که یکی از آنها جانباز 70 درصد است از ناحیه سر و دست مصدوم شدند اما مسئولان منطقه آزاد مدعی هستند آنها خودزنی کرده‌اند.  
 
این تجمع پس از ساعتی با دخالت ماموران انتظامی خاتمه یافت.
 
مدیرگمرک سازمان منطقه آزاد اروند در این باره گفت: 227 دستگاه خودرو از سال 96 تاکنون در بندر خرمشهر وجود دارد که مصوبه هیات وزیران موجب ترخیص نشدن این خودروها شده است.
 
محمد ادیبی کیا افزود: به منظور برطرف شدن مشکل ترخیص خودروهای دپو شده در بندر خرمشهر پیگیری مکرر در تمام سطوح توسط سازمان منطقه آزاد اروند، دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور و برخی از وزارتخانه‌ها انجام شده است.
 
وی بیان کرد: تمام مسایل و مشکلات به همراه فهرست و مستندات خودروها به مدیران مربوطه به ریز جزییات منتقل شده است.
 
ادیبی کیا ادامه داد: در آخرین پیگیری مقرر شد که مشکل 73 دستگاه خودرو سریعتر از بقیه خودروها برای ترخیص برطرف شود.
 
به گزارش ایرنا مالکان خودروهای اروندی که مدت 2 سال است خودروهای آنها در گمرک و بندر خرمشهر دپو شده و ترخیص نمیشود بارها دست به تجمع زده و خواستاربرطرف شدن مشکل ترخیص خودروهای خود شدند.
 
منطقه آزاد اروند با مساحت 37 هزار و 400 هکتار در شمال غربی خلیج فارس شامل شهرهای آبادان، خرمشهر و مینوشهر (جزیره مینو) است که در محل تلاقی 2 رودخانه اروند رود و کارون واقع است. این منطقه در همجواری با کشورهای عراق و کویت است که با داشتن ظرفیتی از قبیل حمل و نقل جاده ای، ریلی، دریایی و هوایی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head