نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۱۲ تير ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۲
کد خبر: ۱۱۳۴۹۱
2019 November 09 - ۱۵:۵۹ - ۱۸ آبان ۱۳۹۸ تاریخ انتشار:
پدال نیوز: عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: در صورت عدم اصلاح نقائص، کاستی ها و ایرادات طرح ساماندهی صنعت خودرو، ضمن وارد شدن خسارات تعیین کننده فرصت کار عمیق و دقیق از مجلس سلب خواهد گرفت.
به گزارش پدال نیوز؛ محمدرضا نجفی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرخودرو درخصوص طرح ساماندهی صنعت خودرو اظهار داشت: طرح ساماندهی صنعت خودرو فاقد جامعیت و پوشش متناسب و کافی بر اجزاء مهم صنعت خودرو کشور است. بسیاری از ابعاد و ذینفعان صنعت خودرو در طرح ساماندهی صنعت خودرو دیده نشده اند و طرحی که جامعیت و کفایت ندارد چگونه می تواند این صنعت را سامان دهد؟
 
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: طرحی می تواند صنعت خودرو را ساماندهی کند که تمام جوانب و ذینفعان متکثر این صنعت را در نظامی متوازن و عادلانه دیده باشد، طرح ساماندهی صنعت خودرو کشور فاقد این جامعیت است و از پیش، شکست خورده است.
 
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: از طرف دیگر ماده 2 این طرح ادامه روند پر خطا و انحرافی از ماموریت مهم خصوصی سازی صحیح در صنعت خودرو کشور است؛ ماده 2 این طرح دولت را مکلف به واگذاری باقیمانده سهام خود در خودروسازی ها می کند درصورتیکه این مساله، یک آدرس اشتباه و بر خلاف حقوق ملت و دولت است.
 
نجفی گفت: امیدواریم فرصت اعمال اصلاحات لازم در این طرح را داشته باشیم، در غیر اینصورت این طرح فرصت یک کار عمیق و دقیق را از مجلس گرفته و زمینه بروز اشکالات دیگر خواهد شد.
 
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی درخصوص همکاری مشترک در زمینه خودروسازی با کشورهایی نظیر ترکیه و روسیه اظهار داشت: روسیه مزیتی رقابتی و استراتژیک در صنعت خودرو ندارد و ترکیه نیز خودروساز نیست و عمدتا مونتاژکار و قطعه ساز است و ارزش افزوده درخوری برای صنعت ما نخواهند داشت.
 


rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head