نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۱۶ تير ۱۳۹۹ - ۰۳:۵۰
کد خبر: ۱۱۳۴۸۵
2019 November 09 - ۱۵:۲۱ - ۱۸ آبان ۱۳۹۸ تاریخ انتشار:
پدال نیوز- وزارت کشور خواستار تعیین تکلیف ۲۲۷ خودرو در گمرک خرمشهر شد که تعدادی از این خودروها به سفارش آمریکا بوده و مابقی نیز حجم موتور بالای ۲۵۰۰ سی سی دارند.
به گزارش پدال نیوز به نقل از فارس، حسین ذوالفقاری معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور خواستار تعیین تکلیف 227 خودرو سواری در گمرک خرمشهر شد.
 
براین اساس گفته می‌شود تعدادی از این خودروهای سفارش آمریکا بوده و مابقی نیز حجم موتور آنها بالای 2500 سی‌سی است که واردات آن به کشور براساس مصوبه هیات وزیران ممنوع شده است.
 
در این نامه مورخ 30 مهرماه 98 آمده است:‌
 
با احترام، پیرو دعوت نامه شماره 141314 مورخ 1398/07/15  پیرامون آخرین وضعیت خودروهای متوقف شده در گمرک خرمشهر به آگاهی می‌رساند جلسه در موعد مقرر برگزار گردید. در ابتدا نماینده گمرک خرمشهر مطالبی به شرح زیر ارائه نمودند:
 
- در مجموع 227 خودرو در گمرک خرمشهر متوقف که از این تعداد 73 خودرو سفارش آمریکا و 154 خودرو بالای 2500 سی سی بوده که سفارش آن کشور نیستند.
 
- اکثر آنها متعلق به افراد حقیقی بوده و قبل از تاریخ مصوبات سال‌های 95 و 96 وارد شده اند.
 
- برابر مصوبه مورخ 1396/06/09 ورود خودروهای بالای 2500 سی سی ممنوع شده است.
 
- مکاتبات و جلسات متعددی برای رفع مشکل انجام شده لیکن تاکنون نتیجه ای حاصل نشده است.
 
- اعتراضاتی از سوی صاحبان این خودروها اخیرا در خرمشهر انجام و درخواست تعیین تکلیف سریعتر اموال خود را دارند.
 
- شرایط نگهداری این خودروها مناسب نبوده و هزینه انبارداری نیز به آن تعلق می گیرد.

 در ادامه نمایندگان استانداری، پلیس راهنمایی و رانندگی و وزارت صمت و همچنین معاونت حقوقی ریاست جمهوری مطالبی پیرامون موضوع مطرح و در نهایت مقرر شد:
 
1- با عنایت به تفکیک خودروهای موجود به دو بخش "سفارش آمریکا و بالای 2500 سی سی"، مقرر گردید:
 
1-1- استانداری خوزستان مشخصات 73 دستگاه سفارش آمریکا را به صورت کامل به همراه شماره VIN ظرف یک هفته به وزارت کشور (اداره کل امور مرزی و پدافند غیرعامل) ارسال تا موارد برابر پاسخ معاونت حقوقی ریاست جمهوری به استفساریه سازمان مناطق آزاد (شماره 36925/69134مورخ 1398/6/5) بررسی و در صورت امکان نسبت به شماره گذاری آنها از طریق راهور هماهنگی به عمل آید.
 
2 - 1- با توجه به مصوبه دولت مبنی بر ممنوعیت ورود خودروهای بالای 2500 سی سی مابقی خودروها (154 دستگاه) نیازمند اصلاح مصوبه دولت داشته و لذا اقدامی از سوی وزارت متبوع متصور نمی‌‌باشد. سازمان منطقه آزاد با همراهی گمرک ایران نسبت به ارائه پیشنهاد مصوبه به هیات محترم وزیران در خصوص الباقی خودروهای فوق‌الاشاره نیز اقدام و پیگیری لازم را معمول نمایند. 
 
2- پلیس راهنمایی و رانندگی مساعدت و  همکاری لازم پیرامون 73 دستگاه خودروی مورد اشاره، در صورت نداشتن شماره VIN ساخت آمریکا، معمول نمایند.
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head