نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۳
کد خبر: ۱۱۳۳۷۹
2019 November 07 - ۱۵:۲۲ - ۱۶ آبان ۱۳۹۸ تاریخ انتشار:
پدال نیوز بررسی کرد//
پدال نیوز- گروه خودرویی در سومین هفته آبان ماه، از روند منفی حاکم بر بازار موثر بود و همچنان شاهد معطوف شدن توجه عمده معامله گران به گروه قطعه سازی بودیم.
به گزارش پایگاه خبری پدال نیوز؛ گروه خودرویی در هفته سوم آبان ماه، از روند منفی حاکم بر بازار موثر بود و همچنان شاهد معطوف شدن توجه عمده معامله گران به گروه قطعه سازی بودیم.
 
به علاوه خودرو سازان همچنان درگیر حواشی و دارای شرایط ضعیفی هستند هر چند با شرایط روز و ورود نقدینگی جدید ممکن است بعضا شاهد ایجاد صف های خرید و رشد سهام در این گروه باشیم ولی عموما پس از کاهش اقبال بازار یا خروج نوسان گیرها قیمت ها کاهش می یابد و در مجموع خبر خاصی در انتظار این گروه نیست.

بررسی دقیق‌تر ۵ نماد از گروه خودرویی به شرح زیر است:

*سایپا (خساپا)

سهام گروه سایپا در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت و از ۵ هزار و ۴۷۵ سهم در ابتدای هفته به ۹ هزار و ۷۸۳ سهم صعود کرد و حجم از ۷۶ میلیون و ۲۶۶ سهم با اُفت به ۱۷ میلیون و ۳۷۱ سهم رسید.

درصد تغییرات قیمت پایانی در ابتدای هفته با منفی ۲.۷ درصدی روبرو شد که این روند در پایان به رشد ۱.۰۸ درصدی رسید.
 
گروه خودرویی

*ایران خودرو (خودرو)

سهام گروه ایران خودرو در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت و از ۴ هزار و ۵۷ سهم در ابتدای هفته به ۵ هزار و ۵۵۲ افزایش یافت و حجم از ۲۴ میلیون و ۳۰۴ سهم با رشد به ۵۰ میلیون ۴۳۱ سهم رسید.

درصد تغییرات قیمت پایانی در ابتدای هفته با روند نزولی ۲.۴۹ درصدی روبرو شده که این روند در پایان هفته به رقم مثبت ۰.۲۲ درصدی رسید.
 
گروه خودرویی

*زامیاد (خزامیا)

سهام گروه زامیاد در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت ۲ هزار و ۱۵۰ سهم در ابتدای هفته به ۲ هزار و ۲۴۳ سهم رشد کرد و حجم از ۳۱ میلیون و ۵۵ سهم با روند صعودی به ۳۱ میلیون و ۱۶۵ سهم رسید.

درصد تغییرات قیمت پایانی در ابتدای هفته با روند منفی ۲.۰۲ درصدی روبرو شده که این روند در پایان هفته به اُفت ۱.۲ درصدی رسید.
 
گروه خودرویی

*پارس خودرو (خپارس)

سهام گروه پارس خودرو در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت و تعداد آن از ۶ هزار و ۵۳۱ سهم در ابتدای هفته به ۳ هزار و ۹۵۶ سهم کاهش یافت و حجم آن نیز از ۱۱۳ میلیون و ۹۱۴ سهم با اُفت به ۶۴ میلیون و ۶۱۷ سهم رسید.

درصد تغییرات قیمت پایانی در ابتدای هفته با روند منفی ۳.۵۱ درصدی روبرو شد که این روند در پایان هفته به رقم نزولی ۰.۴۲ درصدی رسید.
 
گروه خودرویی

*گروه بهمن (خبهمن)

سهام گروه بهمن در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت و تعداد آن در ابتدای هفته ۶۳۶ سهم در پایان هفته با افزایش به رقم ۷۶۶ سهم رسید، همچنین حجم از ۶ میلیون و ۳۴۵ با رشد به ۸ میلیون و ۳۰۲ سهم رسید.
 
گروه خودرویی

درصد تغییرات قیمت پایانی در ابتدای هفته با روند منفی ۱.۱۵ درصدی روبرو شد که این روند در پایان هفته به کاهش ۰.۳۴ درصدی رسید.

برای دو گروه سهام گروه سایپا دیزل و سهام گروه ایران خودرو دیزل در هفته جاری مورد معامله قرار نگرفت.

در همین رابطه، همایون دارابی کارشناس بازار سرمایه بیان کرد:بازار این هفته روند ضعیفی را پشت سر گذاشت و با توجه به رشد هفته گذشته پیش بینی می شد که معاملات بازار رونق بگیرد، اما شاهد کاهش قیمت در برخی از سهام ها نیز بودیم.

وی در ادامه افزود: گروه خودرویی از روند منفی حاکم بر بازار موثر بود و همچنان شاهد معطوف شدن توجه عمده معامله گران به گروه قطعه سازی بودیم.

این کارشناس بازار سرمایه خاطر نشان کرد: خودروسازان همچنان درگیر حواشی و دارای شرایط ضعیفی هستند هر چند با شرایط روز و ورود نقدینگی جدید ممکن است بعضا شاهد ایجاد صف های خرید و رشد سهام در این گروه باشیم ولی عموما پس از کاهش اقبال بازار یا خروج نوسان گیرا قیمت ها کاهش می یابد و در مجموع خبر خاصی در انتظار این گروه نیست.//میزان

rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head