نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۰۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۰
کد خبر: ۱۱۳۲۶۴
2019 November 05 - ۰۸:۲۷ - ۱۴ آبان ۱۳۹۸ تاریخ انتشار:
نکته فنی 13 آبان ماه
پدال نیوز: رشد مصرف سوخت و ضرورت مدیریت مصرف سبب شده صاحبان خودرو با بهره گیری از راهکار‌های مختلف میزان مصرف سوخت خود را کاهش دهند.
به گزارش پدال نیوز؛ شتاب بالای رشد مصرف سوخت به ویژه بنزین ضرورت مدیریت مصرف را بر همگان مشخص کرده تا از سوختن ثروت ملی جلوگیری به عمل آید و تولید داخلی جوابگوی نیاز باشد. بررسی آمار مصرف بنزین نشان می‌دهد سالانه ۸ تا ۹ درصد به میزان مصرف بنزین افزوده می‌شود که این روند باعث شده مصرف طی هر ۱۰ سال ۲ برابر شود.
 
بر این اساس راهکارهای برای کاهش مصرف سوخت مدنظر قرار می گیرد که تنظيم موتور به موقع و تعمير و نگهداري خودرو از جمله این راهکارها است.  
 
تعويض به موقع فيلتر هوا و استفاده از فيلتر هواي استاندارد، استفاده از سوخت متناسب با سطح تکنولوژي و نياز خودرو، سرعت مناسب و شيوه صحيح رانندگي و رانندگی با دنده مناسب از جمله راهکارهایی است که مصرف سوخت را کاهش می دهد.
 
همچنین رانندگي با دنده مناسب و پيش بيني موقعيت‌ها و شرايط در حين رانندگي و خودداري از شتاب غير ضروري نیز از دیگر مواردی است که باید با هدف کاهش مصرف سوخت مدنظر قرار گیرد.
 
پرهيز از توقف‌هاي بي مورد، تعويض به موقع روغن موتور، تنظيم باد لاستيک ها و اجتناب از حمل بار اضافي نیز از دیگر اقداماتی است که می تواند به شما در این مسیر کمک کند.
 
شما از ما بپرسید!
 
*** گفتنی است شما مخاطبان عزیز نیز می توانید سوالات یا مشکلات فنی خودرویی خود را در این صفحه با ما در میان بگذارید.
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head