نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۰۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۴
کد خبر: ۱۱۳۰۳۴
2019 October 31 - ۱۵:۲۷ - ۰۹ آبان ۱۳۹۸ تاریخ انتشار:
قطعه سازان پیشتاز رشد ارزش سهام
پدال نیوز: گروه خودرویی در دومین هفته آبان ماه، به واسطه تعطیلات روند آرامی را پشت سر گذاشت و در روز پایانی هفته بازگشت قیمتی را تجربه کرد.
به گزارش پایگاه خبری پدال نیوز، گروه خودرویی در دومین هفته آبان ماه هفته با توجه به تعطیلات روندی آرام و بدون تب و تاب داشت هر چند که در روز پایانی هفته بازار شرایط بازگشت از کف قیمتی سهام را پشت سر گذاشته و با توجه به اُفت قیمت سهم ها طی دو هفته گذشته و همین امر موجب شد در ابتدای هفته جاری و در نبود معامله گران و جو آرام، اکثر نمادهای بازگشت قیمتی را تجربه کردند و گروه خودرویی نیز از موضوع دور نبود.

بررسی دقیق‌تر ۵ نماد از گروه خودرویی به شرح زیر است:

*سایپا (خساپا)

سهام گروه سایپا در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت و از ۲ هزار و ۹۵۸ سهم در ابتدای هفته به ۸ هزار و ۸۸۵ سهم صعود کرد و حجم از ۳۵ میلیون و ۶۲۹ سهم با رشد به ۲۰۱ میلیون و ۶۳۵ سهم رسید.

درصد تغییرات قیمت پایانی در ابتدای هفته با منفی ۱.۰۱ درصدی روبرو شد که این روند در پایان به رشد ۴.۸۵ درصدی رسید.
 

*ایران خودرو (خودرو)

سهام گروه ایران خودرو در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت و از ۲ هزار و ۴۱۶ سهم در ابتدای هفته به ۲ هزار و ۶۸۰ افزایش یافت و حجم از ۱۸ میلیون و ۱۷۷ سهم با رشد به ۲۲ میلیون ۲۱۳ سهم رسید.

درصد تغییرات قیمت پایانی در ابتدای هفته با روند نزولی ۰.۸۴ درصدی روبرو شده که این روند در پایان هفته به رقم مثبت ۳.۷۳ درصدی رسید.
 
خودرویی

*زامیاد (خزامیا)

سهام گروه زامیاد در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت ۲ هزار و ۹۳ سهم در ابتدای هفته به یک هزار و ۹۹۱ سهم اُفت کرد و حجم از ۳۷ میلیون و ۴۱۶ سهم با روند نزولی به ۲۹ میلیون و ۴۵۹ سهم رسید.

درصد تغییرات قیمت پایانی در ابتدای هفته با روند منفی ۲.۸ درصدی روبرو شده که این روند در پایان هفته به رشد ۳.۸۶ درصدی رسید.
 
خودرویی

*پارس خودرو (خپارس)

سهام گروه پارس خودرو در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت و تعداد آن از ۵ هزار و ۲۳۴ سهم در ابتدای هفته به ۳ هزار و ۹۵۷ سهم کاهش یافت و حجم آن نیز از ۹۱ میلیون و ۵۲۹ سهم با اُفت به ۶۱ میلیون و ۶۳۴ سهم رسید.

درصد تغییرات قیمت پایانی در ابتدای هفته با روند مثبت ۱.۶۷ درصدی روبرو شد که این روند در پایان هفته به رقم صعودی ۲.۷۱ درصدی رسید.
 
خودرویی

*گروه بهمن (خبهمن)

سهام گروه بهمن در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت و تعداد آن در ابتدای هفته ۳۵۰ سهم در پایان هفته با افزایش به رقم ۵۴۱ سهم رسید، همچنین حجم از ۴ میلیون و ۴۱۲ با رشد به ۷ میلیون و ۱۲۵ سهم رسید.

درصد تغییرات قیمت پایانی در ابتدای هفته با روند منفی ۲.۸۶ درصدی روبرو شد که این روند در پایان هفته به رشد ۳.۷۳ درصدی رسید.
 
خودرویی

برای دو گروه سهام گروه سایپا دیزل و سهام گروه ایران خودرو دیزل در هفته جاری مورد معامله قرار نگرفت.

در همین رابطه، همایون دارابی کارشناس بازار سرمایه بیان کرد: گروه خودرویی در دومین هفته آبان ماه هفته با توجه به تعطیلات روندی آرام و بدون تب و تاب داشت هر چند که در روز پایانی هفته بازار شرایط بازگشت از کف قیمتی سهام را پشت سر گذاشته و با توجه به اُفت قیمت سهم ها طی دو هفته گذشته و همین امر موجب شد در ابتدای هفته جاری و در نبود معامله گران و جو آرام، اکثر نمادهای بازگشت قیمتی را تجربه کردند و گروه خودرویی نیز از موضوع دور نبود.

وی در ادامه افزود: علی رغم اینکه گزارشات گروه خودرویی مطلوب نیست به مدد بهتر شدن وضعیت کلی بازار، شایعات مربوط به تجدید ارزیابی و وجود نقدینگی فعال در بازار گروه خودرویی نیز تحت تاثیر قرار گرفت و سهم قطعه سازان از این توجه و رشد سهام بیشتر بود.// میزان

rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head