نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۰
کد خبر: ۱۱۲۴۷۹
2019 October 19 - ۱۲:۵۷ - ۲۷ مهر ۱۳۹۸ تاریخ انتشار:
پدال نیوز- وزیر راه و شهرسازی گفت: الان حدود ۸۰۰ هزار نفر که در عتبات هستند و در حال بازگشت تا دو روز دیگر هستند.برآورد ما این است که از این تعداد حدود ۳۰۰ الی ۳۵۰ هزار نفر بخواهند با اتوبوس برگردند.
به گزارش پدال نیوز به نقل از مهر، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی صبح امروز در قرارگاه مرکزی حمل و نقل زائران اربعین حسینی گفت: با توجه به اینکه سفر اربعین غیر قابل پیش بینی و  زوار و مردم آن را برنامه‌ریزی می‌کنند که چه زمانی به این سفر بروند، با ارتباط اس ام اسی که ستاد مرکزی اربعین با مردم داشت به گونه‌ای کار پیش رفت که این برنامه ریزی ها و عملکرد که مردم و زوار داشتند ارتباط بهتری نسبت به گذشته پیدا کرد.
 
وی با اشاره به انطباق 90درصدی ارتباط ستاد اربعین و زائران از طریق اس ام اس ادامه داد:  به همین دلیل می‌توان گفت این برنامه ریزی جواب داد. الان حدود 800 هزار نفر که در عتبات هستند و در حال بازگشت تا  دو روز دیگر هستند.
 
اسلامی خاطر نشان کرد: پیش بینی های لازم برای این که وسیله نقلیه لازم برای آنها فراهم شود در هر چهار مرز صورت گرفته است. برآورد ما این است که از این 800 هزار نفر را با توجه به اینکه تعدادی که با خودروی شخصی مسافرت کردند حدود 300 الی 350 هزار نفر بخواهند با اتوبوس برگردند.
 
وزیر راه تاکید کرد 11 هزار اتوبوس برای این کار در نظر گرفته شده که و امیدوار هستید طبق همین برنامه ریزی زائران بتوانند با وسایل نقلیه عمومی که برای آنها در نظر گرفته شده بازگشت داشته باشند.
 
وی با اشاره به سخنان وزیر کشور مبنی بر استراحت زوار در مرز و رعایت نکات ایمنی در رانندگی گفت: این نکات مورد تایید همه ما است که زائران با ما خستگی رانندگی نکنند.
 
وی با تشکر از همه کسانی که در حوزه حمل و نقل اربعین حسینی تلاش کردند، بیان داشت: ما با حداقل تاخیر در هواپیما مواجه بودیم حدود 30 الی 35 درصد بیشتر از سال گذشته پرواز داشتیم حدود 100 درصد در مسئله قطار از سال گذشته بیشتر بوده است و میزان مسافران در حمل و نقل جاده ای با یک افزایش یک میلیون و 500 هزار نفری مواجه شده است.
 
وزیر راه تصریح کرد: امیدوارم که انشاالله بتوانیم بهسازی و توسعه پایانه های مرزی را همچنان ادامه دهیم  کیفی‌سازی راه‌ها را همچنان ادامه دهیم نه فقط برای اربعین بلکه برای کل ایام مردم بتوانند با رفاهی کامل با ایمنی سفر کنند.
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head