نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۰
کد خبر: ۱۱۲۴۷۱
2019 October 19 - ۱۱:۱۴ - ۲۷ مهر ۱۳۹۸ تاریخ انتشار:
وزیر راه و شهرسازی:
پدال نیوز: وزیر راه و شهرسازی گفت: با توجه به این که ۸ هزار دستگاه اتوبوس برای اوج بازگشت زائران درنظر گرفته شده، در تداخل رفت و برگشت ۳ هزار دستگاه اتوبوس دیگر برای جابه جایی زائران اضافه شده است.
به گزارش پدال نیوز، محمد اسلامی اظهار کرد: در هر لحظه حداقل ۳ هزار دستگاه اتوبوس در پایانه‌های مرزی مستقر هستند که کار جابه جایی زوار را انجام می‌دهند تا زائران به سلامت به استان‌های خود بازگردند.
 
وی افزود: لازم است رانندگان استراحت کافی داشته باشند و با خواب آلودگی رانندگی نکنند تا شاهد حوادث جاده‌ای نباشیم.
 
وزیر راه و شهرسازی در مورد حمل و نقل ریلی گفت: در سال گذشته روزانه ۳۰ رام قطار به شهر‌های مرزی اعزام کردیم که امسال نزدیک به ۷۰ رام قطار به شهر‌های مرزی اعزام شده است.
 
وی افزود: با توجه به اینکه از آخرین نقطه کشور هم سرویس راه آهن برای شهر‌های مرزی شلمچه و چزابه داشتیم روزانه حداقل ۱۵۰ هزار نفر با قطار سفر اربعین را انجام داده اند.
 
اسلامی با بیان این که امسال تمهیدات حمل و نقلی کامل بوده است، ابراز امیدواری کرد بازگشت زائران به سلامت انجام شود.
 
بر اساس این گزارش، معاون وزیر راه و شهرسازی نیز در بازدید از پایانه مرزی مهران اظهار کرد: نزدیک به ۶۰ درصد از زائران از مرزمهران تردد داشته اند که هم اکنون یک میلیون و ۴۰۰ هزار زائر در کشور عراق هستند که پیش بینی می‌شود تا پایان امروز ۴۰۰ هزار زائر به چهار پایانه مرزی مراجعه کنند.
 
عبدالهاشم حسن نیا افزود: ۱۳۰۰ دستگاه اتوبوس در پایانه برکت مستقر هستند و ۷ هزار دستگاه به صورت چرخشی کار جابه جایی زوار را انجام می‌دهند.
 
رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با اشاره به اوج بازگشت زائران نیز گفت: براساس پیش بینی مرکز مدیریت راه‌ها روز جمعه و بعد از مراسم اربعین حسینی (شنبه و یکشنبه) نزدیک به ۴۰۰ هزار بازگشت زائر داشته باشیم.
 
وی در مورد نظارت بر قیمت‌ها عنوان کرد: قیمت بلیت براساس قیمت مصوب است و در موارد بروز تخلف چنانچه هموطنان موارد را با ذکر شماره وسیله نقلیه و تاریخ سفر انعکاس دهند، تخلفات در کمیسیون مربوطه رسیدگی می‌شود.
 
منبع: میزان
 
انتهای پیام/
 


rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head